MojAndroid

Vlastniť Pixel na Slovensku, prípadne si ho kúpiť uz oficiálneho Google Store nie je vôbec jednoduché. V prípade kúpy si ho musíte objednať napríklad v Nemecku a nechať doručiť na nemeckú adresu. Našťastie existujú slovenské firmy, ktoré dokážu takéto zariadenia doviezť aj k nám.

Alternatívou je kúpa Pixelu zo slovenského e-shopu, no slovenskí obchodníci tieto smartfóny ponúkajú za vyššiu cenu v porovnaní s tou oficiálnou. A keď už svoj Pixel máte, stále nemáte vyhraté.

Google Pixel 8 Pro | Zdroj: Google
Google Pixel 8 Pro | Zdroj: Google

Prichádza ďalšie sklamanie v podobe absencie podpory 5G a služieb VoLTE a ViWIFI. To znamená, že Pixel nie je možné na Slovensku využívať plnohodnotne. Je to tak, náš trh je pre Google nezaujímavý.

Vyjadrenie Googlu nás nepotešilo

V októbri minulého roka sme sa teda oficiálneho zastúpenia spoločnosti opýtali, ako to vlastne naozaj je. Na Slovensku pribúdajú majitelia Pixelov, ktorí by radi používali aj najmodernejšiu sieť a vyššie spomínané funkcionality. Odpoveď bola nasledovná:

Od Pixelu 4a (5G) a v novších modeloch funguje 5G v Pixeloch u všetkých hlavných operátorov, kde sa Pixel zariadenia oficiálne predávajú, ako aj v rámci niektorých ďalších sietí. Zoznam trhov, kde je dostupné 5G na Pixel zariadeniach, nájdete na https://pixel.withgoogle.com/5G.

Slovensko medzi týmito krajinami nie je, Česká republika už áno a 5G. Prístup k tamojším 5G sieťam dostali tieto smartfóny začiatkom leta tohto roka. No a teraz konečne môžu 5G na svojich telefónoch využívať aj Slováci.

Minimálne u jedného operátora – O2. Naši čitatelia nás informovali o tom, že im ich Pixely zrazu začali ukazovať dostupnosť 5G. Potvrdil nám to aj zástupca operátora, O2 už 5G na Pixeloch nejaký čas testovalo a teraz funkcionalitu oficiálne spustilo.

Čo na to ostatní operátori?

Zatiaľ to vyzerá tak, že 5G je možné využívať len v O2, u ostatných slovenských operátorov to nie je možné. Opýtali sme sa ich preto, aká je momentálne situácia a či a kedy môžeme očakávať spustenie aj u nich.

Náš tip
SÚŤAŽ | Vyhraj smartfón v hodnote 500 € a licenciu ESET HOME Security Premium
23.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+