MojAndroid

Google predstavil druhú generáciu Pixel Buds 15. októbra minulého roku spolu so zariadeniami Pixel 4 a Pixel 4 XL. Šesť mesiacov neskôr a Pixel Buds sa začínajú predávať. Prvé zahraničné recenzie boli taktiež zverejnené len nedávno, sú väčšinou kladné, píše GSMArena.

Prvá generácia Pixel Buds patrila medzi bezdrôtové slúchadlá, ktoré však mali kábel. Neobľúbili sa medzi používateľmi a na Slovensku ani neboli dostupné. Druhá generácia má úplne iný dizajn, pripomínajúci známe cukríky Mentos. Majú podobný tvar ako spomínané cukríky a už nemajú kábel, takže sa radia medzi tzv. TWS (True Wireless Stereo) slúchadlá. Prichádzajú vo vajíčkovom obale, (podobný môžete vidieť na Huawei FreeBuds 3) v ktorom po otvorení nájdete slúchadlá, a ktorý slúži aj ako nabíjačka pre ne.

Funkcie slúchadiel Google Pixel Buds

Slúchadlá podporujú funkciu “Fast Pair”, teda rýchleho párovania pri podporovaných zariadeniach. To umožňuje automatické spárovanie so zariadením v blízkosti. Už len na svojom mobile potvrdíte spárovanie jedným kliknutím a okamžite môžete počúvať hudbu. Google taktiež s novými slúchadlami sľubuje čisté hovory bez šumu aj vo veterných podmienkach. Funkcia “Adaptive Sound” umožňuje slúchadlám prispôsobovať hlasitosť hudby okolitému hluku.

Ukážka funkcie Fast Pair s Google Pixel Buds
Ukážka funkcie Fast Pair s Google Pixel Buds

Rovnako ako ich predchodca, aj nové Pixel Buds budú obsahovať podporu Google Asistenta. Vďaka nemu budete môcť zadávať príkazy do telefónu bez toho, aby ste ho vybrali čo i len z vrecka. Google taktiež tvrdí, že nová generácia slúchadiel podporuje okamžité preklady v reálnom čase. Táto funkcia bola dostupná aj na predošlej generácie, ale nebola bezchybná. Slúchadlá budú časom dostávať aj aktualizácie, jednou z nich má byť aj podpora “Find My Device” alebo Nájdi moje zariadenie. Tá umožní zobraziť poslednú známu polohu vašich slúchadiel podobne, ako je to dostupné na mobiloch.

Pixel Buds farebné verzie
Slúchadlá prídu v nasledujúcich farbách.

Slúchadlá budú stáť v Amerike 179 dolárov a budú dostupné v týchto farbách: Jasne biela, Och tak oranžová, Celkom mentolová, Takmer čierna. Bohužiaľ všetky modely prídu s bielym nabíjacím puzdrom.

Čítali ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vyberáme v nej tie najlepšie bluetooth slúchadlá pre vás.

30.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+