MojAndroid

Bluetooth slúchadlá a externé reproduktory sa stali v posledných rokoch populárnym príslušenstvom k smartfónom. Káblové slúchadlá majú síce stále stabilnejší a kvalitnejší prenos zvuku, ale výhody Bluetooth slúchadiel sú zrejmé. Vďaka absencii kábla sú oveľa pohodlnejšie na nosenie, a to hlavne v externých podmienkach. Nevýhodou môže byť nutnosť nabíjania slúchadiel alebo občasné problémy pri párovaní zariadení. Práve pre tento prípad spoločnosť Google minulý rok predstavila funkciu Fast Pair.

Funkciu predstavil Google v druhej polovici minulého roku pre smartfóny a tablety s verziou systému Android 6.0 a vyššie. Mala slúžiť k ľahšiemu párovaniu s vybranými Bluetooth audio zariadeniami, ako napríklad Google Pixel Buds, Libratone Q Adapt On-Ear alebo Plantronics Voyager 8200. Teraz sa spoločnosť rozhodla funkciu ešte vylepšiť. Fast Pair by mal teraz automaticky párovať kompatibilné Bluetooth slúchadlá a reproduktory pokiaľ už boli niekedy spárované cez váš Google účet. Jednoducho sa vám v notifikačnej lište objaví ponuka na párovanie s menom a obrázkom Bluetooth zariadenia, pokiaľ ho Google účet pozná. Google tiež potvrdil, že v nasledujúcich mesiacoch by sa mali objaviť kompatibilné Bluetooth zariadenia od spoločnosti Jaybird, Anker a Bose.

30.11.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+