MojAndroid

Práve v týchto dňoch prebieha proces integrácie aplikácie Google Pay do Wallet. Týka sa smartfónov a deje sa aj na Slovensku. Niektorí čitatelia nás informovali o tom, že zmena u nich už prebehla. Ak sa tak nestalo vo vašom prípade, stačí len chvíľu počkať.

Google Peňaženka na Slovensku. Takto vyzerá a toto všetko ponúka

Nielen smartfóny, ale aj hodinky

Android Police teraz prišiel s informáciou, že niečo podobné sa udeje aj v prípade smart hodiniek s operačným systémom Wear OS. Situácia je rovnaká, ako v prípade smartfónov. Nejde o nič, čo by sme neočakávali.

To znamená, že služba Google Pay ako taká nezmizne, len prídete o jej aplikáciu. Funkcionalitu nájdete v novej aplikácii Wallet. Pri samotnom platení však bude možné vidieť logo Google Pay priamo na vašich hodinkách.

Google Wallet má byť miestom, ktoré združuje viacero smart funkcionalít, nielen Google Pay. V budúcnosti si sem používatelia budú môcť uložiť elektronický občiansky preukaz, elektronické kľúče a podobne. Ako sme už spomínali v predchádzajúcej časti tohto článku, na tieto funkcionality si u nás pravdepodobne ešte počkáme.

Čo sa týka integrácie Google Pay do Wallet, tá by mala prebehnúť v najbližších dňoch až mesiacoch aj na Slovensku. Ak ste už zmenu zaregistrovali, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

Náš tip
Ide to aj bez Google Pay. Ako platiť bezkontaktne s Huawei telefónmi? | Návod

Google Pay prechádza na Slovensku pod Wallet. Čo sa zmení?

19.7.2022

Spoločnosť Google na tohtoročnej konferencii Google I/O predstavila viacero noviniek, ktoré plánuje zaviesť v priebehu najbližších mesiacov. Jednou z nich je aj rebrandovanie, respektíve začlenenie služby Google Pay do novej Google Wallet. A práve to sa teraz deje. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Google Wallet spojí viacero funkcionalít. Vrátane Google Pay

Google Wallet by mal byť miestom, kde používateľ nájde niekoľko funkcionalít pod jednou strechou. Od možnosti bezkontaktných platieb, cez digitálne občianske preukazy či digitálne kľúče od kancelárie či hotelovej izby. Funkcionality začnú najskôr fungovať v USA, neskôr sa rozšíria aj do ostatných krajín. Výnimkou by nemalo byť ani Slovensko, ale na to si ešte počkáme možno aj niekoľko rokov.

Na čo čakať nemusíme, je integrovanie služby Google Pay do Wallet. Zavádzanie tejto zmeny je už v plnom prúde a o chvíľu by ste ju mali zaregistrovať aj vy vo vašom smartfóne. Slovensko je totiž medzi krajinami, ktorých sa zmena dotkne už v najbližších dňoch. V zozname sú aj ďalšie európske krajiny, vrátane Českej republiky, Maďarska, Poľska či Rakúska.

google wallet
Zdroj: Google

Theverge spomína, že vo väčšine krajín Google Wallet priamo nahradí aplikáciu Google Pay. Presne toto je aj prípad Slovenska. V USA budú k dispozícii obe aplikácie, používatelia v Indii budú absolútne bezo zmeny.

9to5google informoval o tom, že Wallet bude k dispozícii v 40 krajinách sveta. Samotný Google Pay úplne zo Slovenska nezmizne. Bude síce súčasťou novej aplikácie Wallet, no značku ako takú si zachová. To znamená, že stále budeme platiť cez Google Pay. Logo Google Pay sa zobrazí napríklad počas každého platenia, avšak funkcionalita bude integrovaná do aplikácie Wallet.

 

Nová aplikácia by sa mala čoskoro v obchode Google Play objaviť aj vám. Proces je postupný, niektorí si ju už možno dokážu nainštalovať teraz, iní si ešte pár dní počkajú. Nám sa zatiaľ aplikáciu Wallet nainštalovať nepodarilo.

Google Wallet
Google Wallet
Developer: Google LLC
Price: Free
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
Náš tip
V ktorých slovenských bankách zaplatíte mobilom a hodinkami?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+