MojAndroid

Len pred pár dňami sme informovali o tom, že Google Peňaženka (Wallet) onedlho príde aj na Slovensko. Práve do tejto aplikácie bola integrovaná aj obľúbená platobná služba Google Pay. Tá ako taká nezmizla, stále funguje, avšak už neponúka samostatnú aplikáciu.

Google Peňaženka ako multifunkčný nástroj

Aplikáciu Google Pay si už nemôžete oficiálne nainštalovať. Po jej vyhľadaní v Google Play sa ako výsledok zobrazí práve Peňaženka. Ak ste doteraz platili prostredníctvom Google Pay, nezmení sa pre vás prakticky nič. Platby budú prebiehať rovnako, ako prebiehali doteraz.

Google Penazenka
Google Peňaženka | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa ale zmenilo, je samotná aplikácia. Tá má zastrešovať viacero funkcionalít, vrátane uschovávania elektronických občianskych preukazov, elektronických kľúčov od hotelových izieb a podobne. Tieto funkcionality sú už v procese testovania v USA, k nám sa dostanú pravdepodobne až o niekoľko rokov. V prvom rade na to bude potrebné pripraviť legislatívu.

Google Penazenka
Google Peňaženka | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aplikácia Peňaženka prichádza v úplne novom Material You dizajne, ktorý skvele zapadne do používateľského rozhrania systému Android 12. Na Slovensku je zatiaľ aplikácia vhodná len na integrovanie služby Google Pay.

Kompletná správa platobných aj vernostných kariet

Môžete si v nej kompletne spravovať svoje platobné karty, pridávať nové, prípadne ich mazať. Ak ste už mali platobnú kartu pridanú v aplikácii Google Pay, automaticky sa prenesie do Peňaženky. Nemusíte nič robiť, platby v obchodoch budú fungovať aj naďalej.

Google Penazenka slovensko
Google Peňaženka | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google Peňaženka: Funkcionality, ktoré sú dostupné na Slovensku

Do Peňaženky je možné pridávať aj dopravné karty (na Slovensku je podporovaný Ubian), vernostné karty (z obľúbených obchodných reťazcov) či darčekové karty (momentálne len DOOX stravné lístky). Očakávame, že funkcionality budú postupne pribúdať.

Google Penazenka
Google Peňaženka | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pridať je dokonca možné aj potvrdenie o vakcinácii proti COVID-19, avšak na Slovensku táto funkcia nefunguje. K dispozícii je zatiaľ len v 9 krajinách, ako napríklad USA, Spojené kráľovstvo, Brazília, Kanada, Austrália či Španielsko.

Náš tip
Google Pay skončí aj pre hodinky s Wear OS. Prejde pod Wallet. Čo sa zmení?
21.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+