MojAndroid

Google sa o svoje Google Mapy poriadne stará. Pravidelne zásobuje svojich používateľov novými menšími či väčšími fičúrkami. V poslednom čase to bol napríklad nový offline režim navigovania, vyťaženosť miesta, kam sa chystáte, praktický widget s prehľadom o aktuálnej premávke a podobne. Momentálne pridáva vyhľadávací gigant do Máp ďalšie nové funkcionality.

Možnosti zdieľania

V najnovšej verzii Google Máp dostalo nové miesto tlačidlo “Zdieľať” v prípade, keď ste na detaile nejakej stránky. Pôvodne sa nachádzalo ukryté v bočnom menu skratiek. V súčasnej verzii Google Máp ho nájdete hneď navrchu v riadku s hlavnými funkcionalitami ako Volať, Uložiť či Navštíviť web.

google_maps_novinky

Prístup na časovú os

V bočnom menu sa nachádza Časová os, kde vidíte svoje navštívené miesta. V nadchádzajúcej verzii Google Máp budete mať možnosť prezrieť si riadok s konkrétnym miestom a mali by ste tu nájsť nastavenie súkromia a “rozbaliť” vašu návštevu a pozrieť si ju ešte detailnejšie.

google_maps_apk_casova_os

Prepracovanejší bod súčasnej polohy

Po kliknutí na bod vašej súčasnej polohy sa klasicky vyroluje menu s ponukou, kde vidíte neďaleké miesta, máte možnosť pridať chýbajúce miesto, nahlásiť problém s modrým bodom a podobne. Po novom však bude toto menu obsahovať len tri kategórie, a síce Neďaleké miesta, Kalibráciu a Nahlásiť problém.

google_maps_apk
Ak si chcete vyskúšať novinky ešte pred oficiálnou aktualizáciou, môžete si stiahnuť APK verziu Google Mapy 9.47.0, prípadne počkať na oficiálnu aktualizáciu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+