MojAndroid

Google aktualizoval svoje mapy a pridal do nich zaujímavú funkciu – vyťaženosť miest v reálnom čase. Doteraz Google ukazoval v Google Mapách iba čas, kedy je v obchode alebo reštaurácii najviac ľudí, čo získal z dlhodobejších štatistík návštevnosti, no po novom dokáže tento údaj ukázať aj v reálnom čase (rovnako ako napríklad zápchy na cestách). Vy tak viete, či sa môžete ísť do niekoľkých minút najesť do vašej obľúbenej reštaurácie, alebo si radšej objednáte donášku jedla.

live-ptindevice-sf_hlgrny7

Tieto informácie Google získava na základe používateľov, ktorí sa zdržujú v istej lokalite dlhšiu dobu. Ak napríklad vidíte v Google Mapách zápchu na diaľnici, znamená to, že v nej s najväčšou pravdepodobnosťou stojí aj niekoľko Android smartfónov so zapnutým GPS a internetom, ktoré túto informáciu posielajú Google serverom a ten ju následne využije na predikciu zápchy či dopravného kolapsu. Rovnako to bude fungovať aj pri reštauráciách, obchodoch, múzeách, či iných, verejne dostupných inštitúciách, ktoré majú otváracie hodiny.

servicehours-indevice-02

Náš tip
Google Mapy v najnovšej beta verzii pridávajú ďalšie novinky | APK

Nová verzia Google Máp okrem toho prináša aj separátne otváracie hodiny pre inštitúcie a obchody či reštaurácie, ktoré sa v nich nachádzajú. Ak je napríklad obchodné centrum otvorené do 22:00, ale obchod, do ktorého chcete ísť nakúpiť len do 20:00, dozviete sa to už predtým, ako tam vyrazíte. Len tak ďalej Google, len tak ďalej!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidCentral

22.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+