MojAndroid

V internej verzii aplikácie Google Mapy sa testuje nová funkcia, vďaka ktorej budete môcť zdieľať vašu polohu s priateľmi a rodinou. Nová verzia tohto titulu okrem tejto sociálnej funkcii hovorí aj o ďalších. Vašu polohu budete môcť zdieľať medzi priateľmi, ktorých ste si pridali do zoznamu. Druhou objavenou funkciou bolo “zdieľanie navigácie”, čo pravdepodobne umožní podeliť sa s ostatnými aj o vašu cestu. Treťou novinkou je tzv. “hands-free rýchla cesta”. Aplikácia sa vás spýta, či chcete ísť rýchlejšou cestou do cieľovej destinácie, a vy len odpoviete áno/nie (len v angličtine) bez toho, aby ste dali ruky preč z volantu. Poslednou vlastnosťou nového buildu je zvýšenie množstva informácií, ktoré aplikácia ukladá offline (napr. navigácia alebo vyhľadávanie). Vďaka tomuto kroku budú Google Mapy fungovať podstatne rýchlejšie.

Znovu pripomíname, že Google tieto funkcie zatiaľ len testuje, preto je možné, že niektoré (alebo všetky) sa nedostanú do finálnej verzie na Google Play. Google od nás ale dostáva plusový bod za vylepšovanie tejto užitočnej aplikácie. Ktorú navigáciu používate vo svojom zariadení vy? Tešíte sa na novinky v Google Mapách?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

15.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+