MojAndroid

Zdá sa, že tmavá téma rozhrania systému sa stáva čoraz populárnejšou. Vidíme ju v čoraz väčšom počte systémov či nadstavieb od výrobcov. Na jednej strane ide o spôsob, ako nechať vyniknúť AMOLED obrazovky na našich zariadeniach, na druhej ide o zaujímavé dizajnové riešenie, ktoré je práve v móde. Google sa tomuto trendu nebráni. Novinku pridal aj do smartfónu Pixel 3, do aplikácie Telefón, Google News, YouTube či Správy. Teraz sa tmavá téma dostáva aj do aplikácie Google Mapy.

Viac možností pre používateľov

Ak ste ale obľúbenú aplikáciu používali aktívne už aj v minulosti, tak iste viete, že tmavá téma tu bola už pomerne dlho. Až doteraz ale fungovala automaticky, kedy bledé farby prostredia zmenila na tmavé v závislosti od času a dňa. Cez deň ste tak mali bielu tému, v noci tmavú.

Google ale v najnovšej verzii aplikácie prináša možnosť manuálne si vybrať, akú tému chcete. Môžete tak mať nonstop zapnuté tmavé rozhranie, no ak sa vám toto vôbec nepáči, môžete mať nonstop bledé farby aplikácie. Tie sa potom neprepnú ani v noci. Ide však iba o nastavenie týkajúce sa rozhrania GPS navigácie. To sa spustí až potom, ako zvolíte cieľ, potvrdíte ho a spustí sa hlasová navigácia.

Automatický režim zostáva

Aj tak ale ide o šikovné riešenie. Najlepšie na tom je, že automatický režim v aplikácii zostal. Ak vám vyhovoval, nemusíte nič meniť a všetko ostane po starom. Zároveň ale máte aspoň možnosť vybrať si v prípade potreby takú tému, aká vám bude najviac vyhovovať.

31.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+