MojAndroid

Novopredstavený Google Pixel 3 priniesol mnohé inovácie. Veľa nových vylepšení fotoaparátu a hlavne najnovší Android 9.0 Pie sú určite argumenty na kúpu. Okrem toho však prichádza Pixel 3 aj s novou tmavou témou vrámci prostredia. Tá by sa mala dať okrem manuálneho spôsobu nastaviť aj pomocou času  či stavu batérie.

Pixel 3 vystupuje z davu Android Pie zariadení

Tmavá téma naberá v poslednom čase na popularite. Trendu sa stihli podvoliť aplikácie ako Facebook Messenger, YouTube či celý operačný systém Android Pie. Je pravdou, že už Android 8.1 Oreo ponúkal zmenu témy na základe nastavenej tapety, no 9.0 Pie to posúva na vyššiu úroveň.

Vďaka nemu sa totižto dá zapnúť tmavá téma aj manuálne. Nový Google Pixel 3 však mieri ešte vyššie. V ňom si totižto môžete zapnúť možnosť, ktorá aktivuje tmavú tému na základe stavu batérie alebo času. To všetko znie úžasne, ale ako to funguje v praxi?

Môže ušetriť batériu, ale aj oči

Mnohí majitelia smartfónov s AMOLED displejmi často vyhľadávajú tmavé témy, pretože im dokážu ušetriť cenné percentá batérie. A keďže aj Pixel 3 disponuje takýmto druhom zobrazovača, je veľmi rozumné využívať tmavú tému na šetrenie obrazovky. Dá sa teda nastaviť, že pokiaľ stav batérie klesne pod určitú hodnotu, téma sa aktivuje.

Do možností tmavej témy v Androide P pribudlo nastavenie podľa času
Do možností tmavej témy v Androide P pribudlo nastavenie podľa času

Ak ale patríte medzi tých, ktorý ešte o pol dvanástej večer pozerajú do mobilu, potešiť vás môže druhá z noviniek. Povestná tmavá téma sa bude dať aktivovať aj podľa prednastavených časových termínov (podobne ako filter modrého svetla).

Tieto nové funkcie sú zatiaľ výsadou modelov Google Pixel 3 a 3 XL, ale je len otázkou času, kedy sa to dostane aj do ďalších zariadení s Androidom Pie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy Note9, Pixel 3 a ďalšie top modely: porovnanie najlepších na trhu
Náš tip
Stiahnite si aplikáciu Google Camera z Google Pixel 3
25.10.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+