MojAndroid

Aplikácia Správy od Googlu obsahovala tmavú tému, no z nepochopiteľných dôvodov bola odstránená. Najnovšie správy hovoria o tom, že by sa v najbližších dňoch do aplikácie mala vrátiť. Google sa snaží zjednocovať svoje aplikácie a tmavý režim už ponúka napríklad aplikácia YouTube. Ten však nie je dostupný pre všetkých používateľov, uvoľňovaný je postupne. Naše redakčné zariadenia  ho niektoré už majú, iné nie. Rovnako je tmavý režim pripravený aj pre aplikáciu Telefón, no ten ešte k dispozícii nie je.

Ako na to

Pokiaľ sa vám nechce čakať, tmavý režim si môžete v aplikácii Správy nastaviť aj vy. Budete k tomu potrebovať potrebný inštalačný súbor aplikácie, ktorý si stiahnete na tejto stránke. Ideálne je stiahnuť verziu 3.5.053, ktorá je aktuálne najnovšia.

Potom v nastaveniach telefónu prejsť na Aplikácie a oznámenia (Apps & Notifications), v položke Informácia o aplikáciach  otvoriť Správy a vynútiť zastavenie aplikácie Správy. Následne po znovuotvorení aplikácie Správy sa aplikácia načíta v M2D (Material 2 Design) a hore napravo sú tri bodky, pričom jedna z položiek je Zapnúť tmavú tému (Enable dark mode). Zaškrtneme a hotovo, tmavá téma je nastavená.

Návod funguje aj nám

Návod sme samozrejme vyskúšali a funguje, tešíme sa z čiernej témy v aplikácii Správy. Funguje tento návod aj vám? Pochváľte sa v komentároch novými screenshotmi, na ktorých budete mať nastavenú tmavú tému v aplikácii správy :)

Za návod ďakujeme nášmu čitateľovi Devilkin.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Z Android Messages bol bezdôvodne odstránený Dark mode
31.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+