MojAndroid

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Google pridala do svojej aplikácie Android Messages tzv. Dark Mode (tmavý mód). Bol už dlhodobo vyžadovaný používateľmi, pretože typické biele pozadie mnohým doslova “ťahalo oči”. Dark Mode poskytoval možnosť prepnúť si pozadie na akýsi tmavší odtieň sivej. Mnohí si okamžite položili otázku, “Prečo nie čierna? Bola by perfektná pre OLED displeje”. Podobné úvahy sú však momentálne už bezpredmetné, keďže Google zrazu bez vysvetlenia svoj nový Dark Mode odstránil.

Náhle stiahnutie je možno spôsobené opravou chýb

Zmenu si všimlo niekoľko používateľov, ktorých aplikácia sa zrazu prepla do predvoleného režimu s bielym pozadím a z nastavení zmizla možnosť prepnutia do toho tmavého.

Momentálne nie sú dostupné žiadne informácie, prečo sa tak stalo, podľa portálu phonearena spoločnosť Google neodpovedá na žiadosť o okomentovanie. Spoločnosť má pre tento počin určite pádny dôvod. Absencia tmavého režimu je možno dočasná a vykonaná s úmyslom odstrániť chyby. Neprekvapilo by, keby Google opäť pridala možnosť zapnutia tmavého režimu počas nasledujúcich dní či týždňov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

20.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+