MojAndroid

Aplikácia Telefón od Googlu zastrešuje všetky funkcie spojené s telefonovaním. Material Design je známy tým, že obsahuje množstvo bieleho pozadia. To môže používateľov “oslepiť” hlavne v noci. Spoločnosť Google však plánuje menšiu dizajnovú zmenu aplikácie, pribudnúť by mal tmavý mód. To znamená, že biele pozadie by sa malo zmeniť na čierne.

Čierne pozadie, biely text

Namiesto zobrazenia čierneho textu na bielom pozadí to bude presne opačne. Pozadie bude čierne a text biely. V noci to bude menej namáhať vaše oči. Výhodu samozrejme budú mať používatelia, ktorí vlastnia zariadenie s OLED displejom, pretože čierne pixely sa jednoducho vypnú, čím môžu ušetriť časť energie a o niečo predĺžiť výdrž svojich smartfónov.

Možno aj ostatné aplikácie

Tmavý mód sa pravdepodobne vráti aj do aplikácie Správy od Googlu. Používatelia, ktorým sa tieto farebné kombinácie páčia, môžu byť nadšení. Spoločnosť taktiež zvažuje pridať tento mód aj do ostatných svojich aplikácií a systému. Uvidíme, či sa tak naozaj stane.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Z Android Messages bol bezdôvodne odstránený Dark mode

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Martin Sagan

  V správach už čierny mód opäť funguje.

  • TROLL

   A kde ten mód v správach nastavím?? Poradíš prosím.. som to nejak nenašiel Android 8.1 ďakujem

   • Devilkin

    Stačí stiahnuť poslednú verziu Messages 3.5.053 z APKMirror (tmavý mód opäť funguje od verzie 3.5.052) ak ešte Google Play neponúka aktualizáciu.
    Potom v nastaveniach (settings) telefónu, prejsť na Aplikácie a oznámenia (Apps & notifications) – v položke Informácia o aplikáciach (App info) otvoriť Správy (Messages) a vynútiť zastavenie aplikácie Správy (FORCE STOP).
    Následne po znovuotvorení aplikácie Správy sa aplikácia načíta v M2D (Material 2 Design) a hore napravo je trojbodka a jedna z položiak je Zapnúť tmavý mód (Enable dark mode)

    • TROLL

     Ďakujem

    • Miro

     Ďakujeme za super návod :)

    • Alexander

     Vďaka, spravy fungujú, telefon do tmavého módu nastaviť vsak neviem :D

     • Devilkin

      Nové používateľské rozhranie a tmavý mód sa samozrejme týmto postupom aktivuje len v rámci aplikácie Správy, nezmení sa tým používateľské prostredie (User Interface) telefónu :)

      • Alexander

       Ked som to správne pochopil, tmavy mod je zatiaľ len v spravach? Myslel som ze aj v aplikácii telefón… :D

    • Miro

     Podľa tohto návodu sme to skúšali na 3 telefónoch a vždy to išlo :)

  • Slavo Dzuricko

   Vďaka za postreh! :) Informáciu doplníme do príslušného článku.

  • Miro

   Mne tmavý mód nefunguje :D

+