MojAndroid

Google News (alebo aj Správy Google) pomáhajú svojim používateľom orientovať sa v mierne chaotickom svete online spravodajstva. Pri poslednom Google I/O si prešli aj výraznou zmenou. Nahradili aplikácie ako Kiosk a Správy a počasie Google. Teraz bolo (po redesignovaní) načase pridať ďalšiu vychytávku: tmavú tému.

Google sa zameral na používateľské dojmy

Je určite viac než logické, že pokiaľ chcete udržať svoje dielo populárne, musíte hľadieť na to, ako ho vidia používatelia. Spoločnosti, ako Google, s tým problém nemajú a stále tak prihliadajú na odozvu ľudí. S nástupom trendu čiernej témy v aplikáciach (dobrým príkladom je YouTube alebo Facebook Messenger) sa teda vývojári rozhodli vynoviť aplikáciu Google News práve týmto prvkom.

Dotvára dobrý zážitok z bežnej činnosti

Google sa vie naozaj postarať o to, aby mali používatelia dobrý dojem z používania ich aplikácií. Práve preto na udalosti Google I/O predstavil vynovenú verziu Google News. Prekopal ich od základu a vsadil na umelú inteligenciu. Tá je kľúčom k pochopeniu preferencií používateľa.

Dokáže vám odporúčať udalosti, ktoré by vás mohli zaujímať. Ďalej zoskupuje správy a zdroje do čoraz prehľadnejších sekcií presne tak, aby aj bežná činnosť, ako čítanie novín, mohla byť zážitkom či príjemnou súčasťou ranného rituálu.

Google News sú tak skvelým pomocníkom pre všetkých, ktorí sa začínajú strácať v kvante spravodajstva. S najnovšou tmavou témou však môžu prilákať ešte viacej používateľov, pretože tá začína naberať na popularite. Ak ešte nemáte skúsenosti s týmto pomocníkom, dajte mu šancu použitím našeho widgetu alebo stiahnutím z tohto linku Obchodu Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google News: Nové funkcie, ktoré ušetria cenné dáta
Náš tip
Google News: Správy bližšie k vám ako kedykoľvek predtým | Google I/O 2018
8.10.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+