MojAndroid

Google Hangouts (dávnejšie Google Talk) je chatovacia aplikácia, ktorá už na jeseň tohto roka oficiálne skončí. Nejde pritom ani z ďaleka o prvý projekt Google, ktorý mal podobný koniec. Rovnako po dlhšej dobe skončila napríklad aj sociálna sieť Google+ a mnohé ďalšie aplikácie, ktoré nám iba s dávkou nostalgie pripomínajú naše staré Android zariadenia. Ďalšie informácie priniesol web Engadget.

Google Hangouts nahradí alternatíva Chat

Používatelia služby Google Hangouts začínajú byť od júla odkazovaní na platformu Chat, ktorá je súčasťou Gmailu. Má však aj svoju vlastnú dedikovanú aplikáciu, čo určite poteší. Apka Hangouts podľa The Verge od novembra tohto roka už nebude existovať. To isté platí aj pre webového klienta. Tých bude Google informovať najneskôr mesiac pred zrušením služby a automaticky ich odkáže na webovú stránku aplikácie Chat.

Google Hangouts prechod na Chat
Hangouts – prechod na Chat | Zdroj AndroidPolice.com

Dobrou správou je, že kópiu svojich údajov si môžete stiahnuť vďaka veľmi užitočnej službe Takeout. Povedzme si na rovinu, že Hangouts tu s nami je už nejaký ten čas. Uvedomuje si to aj Google a namiesto prerobenia aplikácie svojich používateľov presmeruje na novšiu a modernejšiu alternatívu. Zvykli ste používať Google Hangouts? Pokiaľ áno, bude vám služba chýbať alebo ste už presedlali na niečo iné? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Náš tip
Takto vyzerá easter egg v systéme Android 13

28.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+