MojAndroid

Klávesnica Google za pred rokom vo verzii 6.0 premenovala na Gboard a odvtedy priniesla viacero nových funkcií ako integrovaný prekladač. Dokonca sa dostala aj do prestížneho hlasovania Webby Awards. Klávesnica, ktorá má v Google Play cez pol miliardy stiahnutí, ponúka prediktívne písanie v desiatkach jazykov, písanie ťahom alebo cez hlasové zadávanie alebo aj režim pre jednu ruku. Ten sa hodí hlavne na telefónoch s veľkými displejmi. Klávesnici dominuje tlačítko G, ktoré umožňuje okamžite vyhľadávanie v systéme Google. Najnovšou funkciou je natáčanie vlastných selfie GIFov a ich následne odosielanie.

Náš tip
Klávesnica GBoard od Google prináša v novej verzii obrovské množstvo noviniek [APK]

Staro-nová funkcia konečne oficiálne

Pravdou je, že táto funkcia je Gboard už od septembra. Pôvodne bola ukrytá pod ikonkou jedného z emoji tlačidiel. Odteraz má svoje vlastné tlačidlo. Načať GIFy ide prednou aj zadnou kamerou. Môžte si vybrať z dvoch režimov – zrýchlený režim a známy bumerang režim z Instagramu. Zrýchlený režim natočí video až do jednej minúty a následne z neho urobí zrýchlený GIF obrázok. Bumerang režim spraví z 3 sekundového videa opakujúci sa spätný GIF.

Zatiaľ len pre operačný systém iOS

Pokiaľ teraz budete chcieť vyjadriť priateľom emóciu ako je napríklad smiech pri konverzácii, môžete k tomu využiť okrem predinštalovaných emoji ikoniek aj vlastný GIF s vašou tvárou. Funkcia je zatiaľ dostupná len vo verzii Gboardu pre iOS, ale čoskoro by sa mala objaviť aj na Androide. Pokiaľ si ale chcete vytvárať podobné GIF obrázky samostatne, môžte k tomu využiť ďalšiu aplikáciu od Googlu s názvom Motion Stills.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

22.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+