MojAndroid

Google pred pár mesiacmi uverejnil v AppStore pre Apple zariadenia novú klávesnicu Gboard. Tá prinášala inovatívny spôsob písania a rôzne zaujímavé novinky. Dnes sa tieto funkcie dostávajú aj do Klávesnice Google pre Android, ktorá sa aktualizáciou na verziu 6.0 stala taktiež Gboard klávesnicou pre Android. Aktualizácia so sebou prináša viacero významných noviniek.

google-klavesnica-gboard

Medzi najväčšie novinky, ktoré prináša Klávesnica Google vo verzii 6.0, patrí integrované vyhľadávanie cez tlačidlo “G”; pop-out toolbar, ktorý vám umožní meniť témy, nastavenia, zapnúť režim písania jednou rukou, či vyhľadávať; samostatný riadok s číslicami; možnosť aktívne používať až 3 jazyky (a ich gramatiku a predikcie); možnosť vyhľadávania emoji; či GIF tlačidlo pre vloženie animovaného obrázku. Okrem toho Google premenoval aj písanie ťahom na Glide písanie a preusporiadal niektoré prvky klávesnice.

Aktualizácia je postupne uvoľňovaná pre všetkých používateľov priamo cez obchod Play, no ak sa vám nechce čakať, môžete si ju nainštalovať aj manuálne. Stačí, ak si stiahnete jej APK inštalačný súbor z APKmirror.com.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

13.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+