MojAndroid

Google klávesnica Gboard dostala ďalší update, ktorý prináša niekoľko zaujímavých noviniek. Tie sa ale neobjavili vo finálnej verzii aplikácie, ale v bete, ktorú spoločnosť testerom sprístupnila len včera.

Po novom klávesnica integruje prekladač Google Translate, ktorý je tak dostupný v podstate kdekoľvek, kde je k dispozícii aj klávesnica. Stačí kliknúť na ikonu s logom Translatoru, ktorý ale samozrejme musíte mať nainštalovaný aj ako samostatnú aplikáciu. Písaný text sa tak bude rovno prekladať do zvoleného jazyka, čo ušetrí nemálo času. Nevýhodou je, že v prípade tejto funkcie musíte byť stále online.

Ďalšou novinkou, na ktorú sme čakali, je nová sekcia pre výber tém klávesnice. Témy síce Gboard podporoval už nejaký čas, teraz však Google ich výber zjednodušil a sprehľadnil. Navyše, pridal aj niekoľko ďalších vychytávok, vrátane možnosti aktivovať diktovanie hlasom pomocou malej ikony v pravom hornom rohu klávesnice. Okrem toho pribudla aj predikcia emoji.

Klávesnica v beta verzii 6.1 je dostupná prostredníctvom beta programu v obchode Play alebo ako APK súbor, ktorý si môžete stiahnuť cez stránku apkmirror.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

3.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+