MojAndroid

Nástroj pre rodičov od Google, ktorý nesie pomenovanie Family Link, nedávno obdržal celkom veľkú aktualizáciu. Nové funkcie povolia rodičom nové vymoženosti, ktoré si detailnejšie predstavíme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nastavenie limitov pre jednotlivé aplikácie

Jednou z nových funkcií je možnosť limitovať dobu zapnutej obrazovky pre každú aplikáciu. Predtým stanovené limity platili pre celé zariadenie a nie pre danú appku. Taktiež je po novom možné veľmi jednoduchým spôsobom toto obmedzenie predĺžiť.

Smartfóny sú často prirovnávané k nezdravému jedlu. Naplní vás síce energiou, no nie je to prospešné pre vaše zdravie. Preto je potrebné dobu strávenú so smartfónom v rukách skracovať nielen u detí, ale aj v prípade dospelých. Na to vám poslúži aj dôverne známa funkcia Digital Wellbeing, ktorá je natívne integrovaná do Androidu 9.0 Pie.

family-link

Integrácia Family Link do Android 10

Family Link nie je dokonalý nástroj. Čo nás však teší je, že teraz sa dočkal integrácie do samotného Androidu 10, no môžete si ho stiahnuť aj ako klasickú aplikáciu z Google Play. Dostupnosť v samotnom operačnom systéme zabezpečí, že viacerí používatelia sa s funkciou zoznámia bez toho, aby si museli niečo sťahovať.

Už dávnejšie sme boli svedkami funkcie, ktorá nám povedala, kedy by sme mali smartfón odložiť a ísť si ľahnúť do postele. Ďalšou zaujímavou vymoženosťou je sledovanie aktivity v jednotlivých aplikáciách.

K tomu patrí aj spomínané nastavovanie časových limitov pre určité aplikácie. Family Link taktiež ponúka možnosť nájsť polohu prepojeného zariadenia a poprípade sa dá zapnúť jeho hlasité vyzváňanie na diaľku.

Používate Family Link? Aké sú vaše skúsenosti s ním? Napíšte nám to do diskusie pod článkom.

Náš tip
Ako nastaviť Google Family Link na kontrolu detí | NÁVOD
21.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+