MojAndroid

Spoločnosť Google už od svojich zamestnancov v USA nevyžaduje vakcináciu proti COVID-19, informoval portál CNBC. Spoločnosť sa pripravuje na ich návrat do centrály v americkom San Jose.

Zamestnancom bol rozposlaný e-mail, ktorý vysvetľuje, že spoločnosť uvoľňuje niektoré pravidlá týkajúce sa vakcín, testovania, odstupu a rúšok. Najväčšou novinkou je to, že spoločnosť už nebude vyžadovať doklad o vakcinácii, podrobnosti však hovorca Googlu neuviedol.

Zamestnanci už pracujú z domu takmer dva roky. Google sa teraz pripravuje na takzvaný hybridný pracovný model. To znamená, že plánuje, aby sa väčšina zamestnancov fyzicky vrátila do kancelárií aspoň na 3 dni v týždni.

Google a Facebook pustia do kancelárií len zaočkovaných zamestnancov

29.7.2021

Americký technologický gigant Google pustí z home officu naspäť do kancelárií len zaočkovaných zamestnancov. Týka sa to zamestnancov na území USA, v súvislosti s ostatnými krajinami informácie nemáme. Tie budú pravdepodobne závislé od konkrétnych nariadení jednotlivých krajín. Informáciu priniesol portál rte.ie.

Google aj Facebook sú na tom podobne

Riaditeľ Googlu, Sundar Pichai, rozposlal zamestnancom e-mail, v ktorom požaduje, aby ľudia, ktorí skončili s home officom a vrátili sa do kancelárií, boli zaočkovaní vakcínou proti COVID-19. Pichai ďalej spomína, že zamestnanci mimo USA dostanú informácie od lokálneho zastúpenia spoločnosti.

Absolútna väčšina zamestnancov Googlu momentálne pracuje z domu. Do konca septembra počíta spoločnosť so zaplnením kancelárií približne na 30 % kapacity. Zamestnancom dá Google o možnosti návratu vedieť v dostatočnom predstihu.

google office
Foto: Pexels.com

Aj ďalší americký gigant, Facebook, sa rozhodol ísť rovnakou cestou. Včerajšie vyjadrenie hovorí jasne. Keď sa kancelárie spoločnosti otvoria, vstup do nich bude umožnený len zaočkovaným. Momentálne sú zatvorené a zamestnanci pracujú z domu.

“Od každého, ktorý príde osobne do práce do ktorejkoľvek kancelárie v USA, budeme požadovať, aby bol zaočkovaný.” 

Lori Goler, viceprezident Facebooku

Pre tých, ktorí sa zo zdravotných alebo iných dôvodov zaočkovať nemôžu, bude mať Facebook pripravené alternatívne riešenie. Do konca septembra chce mať v kanceláriách už približne 50 % zamestnancov. Google dá zamestnancom, ktorí sa zaočkovať nemôžu, alternatívnu možnosť pracovať z domu, minimálne do konca roka 2021.

Čo však so zamestnancami, ktorí sa zaočkovať môžu, ale nechcú?

Náš tip
Návod: Ako získať COVID preukaz, nahrať ho do aplikácie GreenPass a zaregistrovať sa do systému eHranica
24.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+