MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že Google si zaslúžil svoje umiestnenie medzi najväčšími firmami na svete vďaka sprostredkovaniu cielených reklám. Spoločnosť má k dispozícii množstvo informácií o miliardách užívateľov, ktoré dokáže umne využiť na cielené reklamy. To s obľubou využívajú spoločnosti, ktoré tak dokážu predať viac svojich služieb a produktov. Najnovší experiment Google Contributor z dielne internetového giganta naznačuje, že spoločnosť myslí aj na tých, ktorým reklamy mimoriadne prekážajú a hľadajú iný spôsob, pomocou ktorého by mohli podporiť tie internetové stránky, ktoré si to zaslúžia.

Celý program spočíva v tom, že užívatelia budú môcť zaplatiť nízky mesačný poplatok (1$ – 3$), vďaka ktorému sa na zúčastnených stránkach nebudú platiacim užívateľom zobrazovať reklamy. Časť z tohto poplatku poputuje na účet stránky, ktorá sa do programu zapojí a profitovať tak budú obe strany – stránka zarobí peniaze, ktoré by inak zarobila reklamami a užívatelia si zasa budú môcť užiť nerušené prehliadanie stránok bez reklám. Zatiaľ je tento program v experimentálnom štádiu a zapojilo sa doň iba niekoľko webov, ktoré sa ponúkli, že spoločnosti Google pomôžu pri začiatkoch implementovania tejto novinky.

google-contributor

Takáto radikálna zmena totiž zrejme nebude pracovať bezchybne. Na miestach, kde by sa mala užívateľom zobraziť reklama, sa zobrazí pixelované políčko, prípadne sa majitelia stránok môžu rozhodnúť, že pre platiacich užívateľov zverejnia na stránke aj poďakovanie. Google AdSense je však rozšírený nástroj, ktorý je na stránkach použitý v rôznych obdobách kódu a bude zrejme veľmi ťažké nastaviť novinku tak, aby dokázala dokonale odstrániť reklamu zovšadiaľ, kde by sa inak mala zobrazovať. Uvidíme, nakoľko bude táto novinka úspešná a zvedaví sme najmä na to, aké ohlasy si zaslúži od bežných užívateľov.

Zdroj: Google

28.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+