MojAndroid

V apríli uplynulého roka 2019, Google uviedol v Android 10 Beta 2 pre Pixel zariadenia novú funkcionalitu. Tá priniesla možnosť zobrazovania upozornení ako četové hlavičky, ktoré mnohí poznajú predovšetkým z aplikácie Messenger od amerického giganta Facebook. Teraz sa firma zrejme snaží priniesť túto vymoženosť do praxe a v stabilnej verzii Androidu 10 budú používatelia prijímať SMS a MMS správy ako četovacie okná. Rozhranie dostalo pomenovanie Bubbles API.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Bubbles API v Androide 11?

Takzvané Bubbles API je momentálne vo vývoji a používatelia Androidu 10 si toto rozhranie môžu povoliť v nastaveniach pre vývojárov (Nastavenia > Vývojárske možnosti > Bubliny). Google taktiež podľa portálu XDA-Developers radí vývojárom aplikácií, aby sa pokúsili túto funkciu implementovať aj do ich aplikácií. Chce zrejme dosiahnuť to, aby sa v Androide 11 táto vec využívala frekventovane.

Okrem toho, že Google pripravuje svoj operačný systém na rozhranie Bubbles API, funkcionalitu testuje aj vo svojej oficiálnej aplikácii na správy. V ich stabilnej verzii je už možné vidieť četovacie bubliny v praxi. Vyzerajú presne tak, ako môžete vidieť na uvedených obrázkoch.

Četovacie okná v aplikácii správ od Google

Funkciu je však údajne najskôr nutné povoliť v nastaveniach samotnej aplikácie. Po prijatí SMS alebo MMS správy sa vám na obrazovke smartfónu zobrazí četovacie okno s ikonou daného kontaktu. Pokiaľ si naň nenastavíte žiadnu fotku, zobrazí sa začiatočné písmeno mena človeka.

Podobne, ako v prípade facebookového Messengra, aj v tomto prípade sa vám tesne po prijatí zobrazí stručná ukážka správy. Akonáhle ju otvoríte, budete môcť na správu odpovedať a taktiež uvidíte vaše predošlé konverzácie. Bublinu na záver môžete zavrieť potiahnutím smerom nadol.

Využili by ste podobnú funkciu v nejakej z ďalších komunikačných aplikácií, alebo by ste mali najradšej četovacie hlavičky úplne vypnuté? Svoj názor na Bubbles API nám môžete napísať nižšie do komentárov.

Náš tip
Android Q zrejme pridá podporu pre natívne “četovacie hlavičky” pre notifikácie zo stavovej lišty

3.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+