MojAndroid

Pred pár rokmi Facebook ako prvý uviedol aplikáciu, ktorá povoľovala takzvané “chat heads”, alebo aj četovacie hlavičky. Na správy ste mohli odpovedať šikovne a rýchlo, bez nutnosti otvárania samotnej aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zmena radikálnejšieho charakteru?

Google sa zrejme inšpiroval nápadom Facebooku a do Androidu Q pridáva podporu tejto funkcie. Na upozornenia z lišty tak zrejme budeme mať možnosť reagovať aj za pomoci tejto funkcionality. Momentálne to vyzerá ako presná kópia četovacích hlavičiek z aplikácie Messenger. Nie je jasné, či presne toto uvidíme aj vo finálnej verzii Androidu Q, ak sa to Google nerozhodne kompletne vylúčiť zo systému. Funkcia bublín tak môže nahradiť rýchlu odpoveď v samotnej notifikačnej lište.

Na snímkach obrazoviek môžete vidieť, že smartfón zobrazí maximálne päť bublín s notifikáciou. Ak máte na svojom Pixel zariadení nainštalovaný Android Q Beta 1 a chceli by ste si nové notifikačné prostredie vyskúšať aj vy, môžete tak učiniť týmito ADB príkazmi:

adb shell settings put secure experiment_enable_bubbles 1

adb shell settings put secure experiment_autobubble_all 1

Keď zistíte, že sa vám tento štýl notifikácií nepáči, môžete to pokojne vypnúť vďaka týmto kódom:

adb shell settings delete secure experiment_enable_bubbles

adb shell settings delete secure experiment_autobubble_all

Po vložení príkazov do ADB sa odporúča reštart telefónu pre učinenie zmien. Úprimne si nevieme predstaviť, že Google nahradí možnosť rýchleho odpovedania zo stavovej lišty týmito bublinami. Našťastie sa jedná len o voliteľnú implementáciu v skorom Androide Q. Aký názor máte na bubliny s upozorneniami vy?

Ďalšie články k téme “Android Q”:

Náš tip
Android Q beta: Prehľad noviniek v novom systéme od Googlu
Náš tip
Android Q v beta verzii bude oveľa prístupnejší
Náš tip
Android Q beta je už k dispozícii na stiahnutie pre Pixely
19.3.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+