MojAndroid

Spoločnosť Google čelí ďalšiemu problému. Tentokrát ide o problém s batériou na zariadeniach Google Pixel 4 XL. Problémom by mala byť batéria, ktorá sa nafukuje a následne vytláča zadný panel zariadenia. O tomto probléme informoval web phonearena.com

Problém si všimla väčšia skupina používateľov sociálnej siete Reddit, kde uverejnili svoj problém s batériou a časom sa ozývalo viac a viac používateľov, ktorých trápil ten istý problém.

Problém s batériou prináša aj iné problémy

Druhým problémom je práve to, že zadná strana zariadenia sa začala odliepať od celého tela. Dôvodom je práve nafúknutá batéria, ktorá celý problém začala. Podľa niektorých používateľov by to mala byť chyba konektorov batérie.

Google Pixel 4 XL chybná batéria telo
Google Pixel 4 XL s chybnou batériou, ktorá vytláča zadný panel zariadenia.

No aby toho nebolo dosť, spoločnosť Google tento problém nerieši s takým prístupom ako by mala. Pri podrobnom preskúmaní celého zariadenia sa zistilo aj niečo iné. Napríklad to, že konektory batérie v zariadení Google Pixel 4 XL sú vraj tak krehké, že nevydržia ani klasické každodenné používanie.

Prístup spoločnosti sa nepáči len majiteľom, ale aj ostatným technologickým nadšencom a webom, kedže spoločnosť Google celý problém nazvala ako “známy problém pri týchto modeloch”.

A ako to dopadlo?

Ako vám už môže napadnúť, tento problém bude stáť spoločnosť dobré meno, keďže sa k svojim zákazníkom zachovala horšie než by nás napadlo.

Horším prístupom máme na mysli to, že spoločnosť Google niektorým majiteľom povedala, aby zobrali svoje zariadenia do najbližšieho mobilného servisu a oni by to mali vyriešiť.

Myslíme si, že takýto prístup k majiteľom vlajkovej lode spoločnosti, ktorá po menej ako roku používania javí známky chybných častí je úplne neprípustný.

Skúsenosť majiteľov Pixel je skôr zlá

Jeden majiteľ taktiež spomenul, že pri riešení problému so svojim zariadením mu ponúkli nové zariadenie, ponuku prijal s predpokladom, že problém má za sebou. Až na to, že po krátkom čase nové zariadenie ukázalo rovnaký problém s batériou.

Podľa iných používateľov je druhý spomenutý problém riešiteľný lepidlom, ktoré by malo opäť donútiť zadný panel držať v celku s rámom zariadenia. No týmto riešením sa nezbavíme nafúknutej batérie, ktorá vnútri zostáva pod tlakom, čo by mohlo neskôr skončiť požiarom, pri najhoršom výbuchom zariadenia.

Dôkazom bol práve Samsung Galaxy Note 7, ktorý mal podobný problém. Len s rozdielom, že spoločnosť Samsung tento problém riešila okamžite. A neskôr žiadala majiteľov svoje zariadenia vrátiť.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7. Telefón, ktorý bol vďaka chybnej batérii úplne zrušený.

A zjavne práve spoločnosť Google tento problém nerieši s takým prístupom ako by mali. Aj pomimo nepríjemných skúsenostiam zákazníkov sa spoločnosť na tento problém prizerá s pohľadom ako by nevedeli o čo ide. Dúfame, že spoločnosť Google sa prebudí a bude sa snažiť vyriešiť tento problém čím skôr, než sa stane niečo vážnejšie.

A čo si myslíte o tomto probléme vy? Napíšte nám váš názor do diskusie pod článkom.

21.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+