Všetko to začalo v roku 2011 keď Apple predstavil hlasového asistenta Siri, ktorý bol zásahom do čierneho. Odvtedy uplynulo už takmer 7 rokov a na trhu je hlasových asistentov hneď niekoľko. Google nie je žiadnou výnimkou a svojho asistenta Now predstavil už v roku 2012. V roku 2016 však do hry vstupuje Google Assistant, ktorý vám nielen načúva a vykonáva vaše príkazy, ale s vami aj aktívne komunikuje prostredníctvom hlasových odpovedí. Ďalším významným hráčom na poli asistentov je Amazon a ich Alexa, ktorá aktuálne dominuje inteligentným domácnostiam. Google je však pevne rozhodnutý tento stav zmeniť. Google na CES 2018 predstavil Smart Display – zariadenia s dotykovým displejom, reproduktorom a mikrofónom „poháňané“ Google Assistentom.
Čo Google Smart Display ponúka?
Smart Display zariadenia, presnejšie reproduktory s displejom, sú priamou odpoveďou na Echo Show od Amazonu. Podobne ako Echo Show (Amazon Alexa) aj zariadenia Smart Display (Google Assistant) vám pomôžu s vyhľadávaním požadovaných informácií, predpoveďou počasia, spustia vašu obľúbenú hudbu, prípadne zobrazia aktuálnu dopravnú situáciu na cestách. A aj napriek tomu, že Amazon má v danej oblasti dominantné postavenie, všetko sa môže v blízkej budúcnosti zmeniť. Google uzavrel partnerstvo so spoločnosťami ako Lenovo, LG, Sony či JBL a nasadenie jeho riešenia tak môže nabrať veľmi rýchly spád.
Kedy sa dočkáme?
Už na CES 2018 Google oznámil, že zariadenia Smart Display budú uvedené na trh v lete 2018. A čo Google sľúbil, to teraz aj plní. Síce nepoznáme presný deň, ale poznáme aspoň mesiac. Prvé zariadenia Smart Display budú dostupné už v júli 2018. Jedným z nich bude aj Lenovo Smart Display, o ktorom sme písali už v januári 2018. Ďalšie v poradí sú JBL Link View a LG ThinQ WK9. Zatiaľ nevieme či budú zariadenia v júli dostupné globálne alebo len na vybraných trhoch. Akonáhle budeme mať nové informácie, budeme vás ihneď informovať.
takze tablet??? Preco by som si to kupil, ked si mozem kupit tablet s Google asistentom? (okrem toho, ze nechcem pouzivat google asistenta anyway :-D )… Nechapem tento produkt.