MojAndroid

Amazon Echo alebo Google Home sú skvelí pomocníci do domácnosti, ale nemyslíte, že im predsa len niečo chýba? Je priam neuveriteľné, že domáci inteligentní asistenti sa dostávajú skôr do zariadení bez displejov. Tento nedostatok si všimla firma Amazon a predstavila zariadenie Echo Show. Je to v podstate to isté ako Amazon Echo, len má navyše 7-palcový dotykový displej.

S integrovaným displejom sa Amazon Echo stáva o niečo mocnejším nástrojom. Vďaka nemu si môžete pozrieť aj Youtube video alebo vidieť počasie. Táto novinka dokáže aj telefonovať, komunikovať cez videohovor alebo posielať správy ostatným Echo zariadeniam alebo smartfónom s nainštalovanou aplikáciou Alexa.

https://www.youtube.com/watch?v=WQqxCeHhmeU

Amazon Echo Show vás dokáže počuť aj vidieť. Počuje vás vďaka ôsmim mikrofónom a komunikuje s vami pomocou zabudovaného reproduktoru. Čo sa týka videnia, tak na to používa 5 MP prednú kameru. Nemusíte sa však báť, že by vás Amazon Echo neustále odpočúval, funkcia sa aktivuje len pri vyslovení slova “Alexa”. Momentálne však nevieme, akým slovom sa bude prebúdzať kamera.

Veľmi zaujímavou funkciou je aj “Drop In”. Vďaka nej môžete ostatným členom rodiny oznámiť, že obed je pripravený, bez toho aby ste museli vstúpiť do ich izby. No a ak sa bojíte, že by vás rodičia alebo aj deti prichytili pri niečom intímnom, stačí aktivovať známu funkciu zo smartfónov “Do Not Disturb”, ktorá zablokuje správu.

Ako to už býva typické pre zariadenia s prístupom na Internet, aj tu hrozí, že Echo Show možu napadnúť hackeri. Predsa len, je horšie, ak sa na web dostane vaše video ako len váš hlas. V USA dokonca polícia používa nahrávky z Amazon Echo na súde, takže je možné, že firma čoskoro poskytne aj videozáznamy.

Echo Show si môžete predobjednať z Amazonu za cenu 230$. Tento šikovný asistent je dostupný v bielej a čiernej farbe a prvá várka bude dodaná už 28. júna.

Zdroj: Gizmodo

9.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+