MojAndroid

Zatiaľ, čo na Android telefónoch medzi hlasovými asistentmi dominuje Google Asistent od Google, na iPhonoch logicky hlasová asistentka Siri, tak medzi inteligentnými reproduktormi predávanými v USA si drží prvenstvo hlasová asistentka od Amazonu s menom Alexa. Reproduktor Amazon Echo spočiatku slúžil najmä na počúvanie hudby z obchodu Amazon Music, neskôr sa pridala hlasová asistentka Alexa a ďalšie funkcie ako ovládanie svetiel alebo inej elektroniky v domácnosti. Sedem mikrofónov reproduktora neustále počúva, či nevyslovíte meno Alexa a nezadáte nejaký povel. A teraz sa konečne hlasového ovládania dočkala aj rovnomenná aplikácia na Androide.

Náš tip
Amazon predáva trikrát viac inteligentných reproduktorv ako Google. Zatiaľ

Doteraz Android aplikácia Alexa slúžila prevažne na ručné nastavovanie inteligentných reproduktorov Amazon Echo. Nové pridané hlasové ovládanie v tejto aplikácii by malo poskytovať rovnaké funkcie ako Alexa zabudovaná v reproduktoroch Amazon Echo a ďalších zariadeniach tretích strán. Rozdiel je iba v tom, že kým inteligentné reproduktory nepretržite počúvajú a čakajú na to, kým ich používateľ osloví menom Alexa, na telefónoch to bude záležať od konkrétneho modelu smartfónu. Momentálne ale zatiaľ aplikácia nepodporuje prebúdzanie týmto oslovením. Neskôr by sa malo hlasové ovládanie Alexy dostať aj na operačný systém iOS.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

23.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+