MojAndroid

Samsung mnohí považujú za predstaviteľa Androidu ako takého. Ide o najväčšieho výrobcu zariadení so systémom od Googlu a Samsung si je toho vedomý. Aj preto sa snaží dobehnúť konkurenciu a prinášať neustále niečo nové. Najnovšie sa juhokórejský výrobca rozhodol, že vytvorí svojho vlastného hlasového asistenta s umelou inteligenciou. Namiesto toho, aby ho postavil od začiatku, kúpil radšej startup Viv Labs, ktorý je zložený z pôvodných tvorcov Siri, asistenta, ktorý používa vo svojich zariadeniach Apple.

Trojica pôvodných autorov asistenta Siri, teraz členovia Viv Labs
Trojica pôvodných autorov asistenta Siri, teraz členovia Viv Labs

Viv Labs predstavili ešte v máji svojho prvého asistenta s umelou inteligenciou. Nazvali ho jednoducho – Viv. Išlo o tak prepracované riešenie, že s ním zožali veľký úspech na konferencii Disrupt NYC. Dielo Daga Kittlausa, Chrisa Brighama a Adama Cheyera bolo natoľko prepracované, že zaujalo aj Samsung, ktorý sa ho rozhodol odkúpiť aj s celou spoločnosťou. Viv pritom dokáže už v tejto verzii odpovedať na komplexné podnety používateľa, pričom očakávame, že do finálneho nasadenia v zariadeniach Samsung toho bude zvládať oveľa viac.

Našim cieľom je vytvoriť asistenta s umelou inteligenciou pre naše zariadenia. Chceme priniesť revolúciu v tom, ako ľudia interagujú so svojimi zariadeniami a aplikáciami. – povedal CTO pre Samsung Mobile, Injong Rhee.

Samsung by chcel svojho vlastného hlasového asistenta uviesť v Galaxy zariadeniach ešte v roku 2017 a neskôr ho integrovať aj do svojich inteligentných televízorov. Vlastný hlasový asistent bude len ďalšou z vecí, ktorými sa chce Samsung odlíšiť od Googlu a byť mu vlastne konkurenciou. Okrem toho sa výrobca zameria aj na vývoj produktov v IoT sektore, ktorý je pre neho logicky ďalšou zastávkou a obrovskou príležitosťou.

Náš tip
Malý displej inteligentných hodiniek rozšíria dotyky na vašej ruke | VIDEO

Zdroj: TheVerge, Samsung (Medium)

6.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+