MojAndroid

Inteligentné hodinky dnes tvoria časť portfólia viacerých svetoznámych výrobcov nielen smartfónov, ale aj klasických hodiniek. Tieto inteligentné zariadenia na ruku ponúkajú vo väčšine prípadov ale len malý displej, ktorý slúži pre zobrazovanie základných informácií o prichádzajúcich hovoroch, správach, prípadne niektorých ďalších informácií. Samozrejme, použitie hodiniek dnes už nie je obmedzené len na tieto činnosti. Pre Android Wear aj ďalšie OS sú k dispozícii stovky aplikácií prípadne hier, ktoré môžete používať priamo zo svojho zápästia. Malý displej však nie je práve najvhodnejším prostriedkom ako ich ovládať. Aj preto na univerzite Mellon skupina Future Interfaces vyvinula novú technológiu SkinTrack, ktorá rozšíri dotykovú plochu displeja prostredníctvom pokožky používateľa.

Nová technológia pozostáva z prsteňa umiestneného na prste, ktorý vysiela nepretržitý signál vysokej frekvencie. Ten preniká cez kožu až k hodinkám, ktoré sú umiestnené na špeciálnej podložke zabezpečujúcej kontakt s pokožkou. Takýmto spôsobom sa dá presne snímať poloha prsta na povrchu ruky, pričom spoľahlivosť rozpoznania dotyku je podľa tímu odborníkov až 99%. Takéto riešenie je pritom neinvazívne, lacné a nespotrebuje skoro žiadnu energiu, čím sa stáva vhodným kandidátom pre použitie v budúcich nositeľných zariadeniach. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť na videu.

 Zdroj: engadget

6.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+