MojAndroid

Spoločnosť Google pred niekoľkými dňami zverejnila, že mailový nástroj Gmail má už jednu miliardu používateľov. To znamená množstvo správ, ktoré sú posielané každú sekundu a stále rastúce nebezpečenstvo pri posielaní správ cez nezašifrované spojenie. Google už v minulosti zabezpečil Gmail tak, aby všetky správy v rámci jeho siete prechádzali cez zašifrované spojenie, no ani samotná spoločnosť nemôže zabezpečiť, aby všetci ostatní poskytovatelia mailových služieb prešli na HTTPS. Môže ale upozorniť používateľov v prípade, že komunikujú s niekým, kto využíva mailovú službu bez šifrovania a práve to teraz Google robí.

Spoločnosť pripravila novinku, ktorá používateľov vždy upozorní, keď posielajú alebo prijímajú mail z nezašifrovaného spojenia. Upozornenie sa zobrazí vo forme malého červeného zámku, ktorý je odomknutý a ktorý tak znázorňuje nedostatočnú bezpečnosť. Ak by ste chceli na takúto adresu posielať citlivé informácie, mali by ste si to zrejme radšej premyslieť.

Google zasifrovany mail

Ďalšia šikovná novinka zobrazí používateľom informáciu v prípade, že Google nedokáže overiť identitu odosielateľa správy. Táto informácia bude znázornená červeným otáznikom, ktorý znamená, že identitu odosielateľa nie je možné overiť. Ak vám nabudúce príde správa z banky, od operátora či z inej významnej inštitúcie a zobrazí sa vám pri nej takýto otáznik, je veľmi pravdepodobné, že ide o podvodnú správu a mali by ste sa tak k nej aj správať.

Google overeny ucet

Google tak znovu pomohol k zvýšeniu úrovni súkromia a bezpečnosti pri používaní svojich služieb. Ak chcete ešte trochu lepšie zabezpečiť služby Google, ktoré používate, nezabudnite, že internetový gigant vás aj odmení. Ak teraz absolvujete bezpečnostnú kontrolu svoju účtu na Google Drive, získate automaticky 2 GB voľného úložného miesta zdarma.

Zdroj: TechCrunch

10.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+