MojAndroid

Google so svojim e-mailovým klientom dosiahol významný míľnik. Svetoznámy a veľkým počtom ľudí využívaný Gmail totižto dosiahol už 1 miliardu aktívnych používateľov. CEO Googlu, Sundar Pichai, pritom počas konferenčného hovoru, v ktorom oznamoval finančné výsledky za 4Q 2015, prezradil, že Gmail dosiahol 900 miliónov používateľov len niekedy v máji minulého roka. Ide už o v poradí siedmu službu Googlu, ktorá dosiahla miliardovú hranicu a pridala sa tak ku Google Search, Chrome, Androidu, Obchodu Play, Mapám a YouTube.

Náš tip
Google (Alphabet) je najhodnotnejšou spoločnosťou na svete. Predbehol aj Apple

Prekvapujúcim bol tiež údaj, že až 10 percent odpovedí na Gmaili bolo vygenerovaných funkciou inteligentných odpovedí. Tá dokáže analyzovať prichádzajúci text a sama navrhnúť odpoveď. Ak niekto v prijatej správe prosí napríklad o poslanie dokumentu, tzv. Smart Reply navrhne odpoveď v podobe: “Ok, pošlem ti to”. Používateľ iba potvrdí odoslanie.

 

Zdroj: theverge

2.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+