MojAndroid

Rovnako, ako vlani, aj tento rok Google pri príležitosti Dňa bezpečnejšieho internetu motivuje svojich používateľov, aby spravili niečo pre zvýšenie svojho bezpečia a súkromia na internete. Každý, kto absolvuje bezpečnostnú kontrolu svojho účtu na Google Drive, získa 2 GB voľného úložného miesta v tomto cloudovom úložisku úplne zadarmo.

Google Drive 2 GB zadarmo

Celý proces kontroly je pritom veľmi jednoduchý. Stačí, keď kliknete na tento odkaz, ktorý vás presmeruje priamo do tej časti Google Drive, kde sa kontrola vykonáva. Po prihlásení do účtu už musíte absolvovať iba tri jednoduché kroky. Najskôr si skontrolujete, prípadne doplníte údaje na obnovenie účtu. Potom skontrolujete pripojené zariadenia, aby ste odhalili prípadné telefóny, tablety a počítače, ktoré nepoznáte, resp. ktoré už nevlastníte. Na záver skontrolujete možno dlhší zoznam povolení účtu. Po ukončení tohto procesu sa zobrazí záverečné hlásenie, ktoré je zobrazené na obrázku vyššie.

Nie je úplne zrejmé, ako dlho táto akcia od Google potrvá. Vlani to bolo týždeň, a tak predpokladáme, že ani tentokrát sa nebude akcia vzťahovať iba na jediný deň. Pre istotu by ste sa ale mali poponáhľať a ak máte záujem o 2 GB úložného priestoru zadarmo, túto jednoduchú procedúru by ste mali absolvovať čo najskôr.

Zdroj: Android Police via GSMarena

9.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+