MojAndroid

Ak patríte medzi ľudí, ktorí neustále sledujú to, kde a koľko minuli dát na svojom smartfóne, tak by vám nemala chýbať horúca novinka z obchodu Play. GlassWire sa profiluje ako jedna z najlepších aplikácií, ktorá bola vytvorená za jediným účelom – poskytnúť používateľovi detailné informácie o spotrebe, či už prostredníctvom WiFi alebo mobilnej siete. To všetko v peknom a prehľadnom prostredí, ktoré poteší oko nejedného používateľa, ktorý si aplikáciu nainštaluje.

GlassWire má svoje korene v aplikácii pre operačný systém Windows. Teraz je však dostupný aj pre Android, a to úplne zadarmo a dokonca bez akýchkoľvek vnútorných nákupov či reklám. Výhodou je, že spotrebu dát umožňuje sledovať v reálnom čase, takže to, či na pozadí nemíňa vaše drahocenné dáta nejaká aplikácia, zistíte veľmi rýchlo. Samozrejme, vďaka GlassWire môžete v čase presne sledovať tiež to, koľko dát ste minuli, či už prostredníctvom WiFi alebo mobilného pripojenia. K tomu poslúži výborne zakomponovaný graf, ktorý sa aktualizuje v reálnom čase.

Medzi kľúčové funkcie aplikácie patrí možnosť v reálnom čase sledovať aplikácie, ktoré sa pripájajú na internet, ako aj to, koľko minú dát. Samozrejme, k dispozícii je aj história, ktorá prezradí, ktoré aplikácie počas zúčtovacieho obdobia minuli najviac dát. Vítanými sú aj upozornenia na podozrivú aktivitu na pozadí, ktorá používateľa upozorní na prípadne zneužívanie alebo nebezpečný malvér. Neodmysliteľnou funkciou, ktorá k takejto aplikácii patrí, sú potom aj upozornenia na prekročenie nastaveného limitu dát.

Autori aplikácie dávajú do pozornosti to, že na rozdiel od iných aplikácií, ktoré majú za úlohu sledovať dáta v mobile, tá ich neodosiela žiadne dáta. Tie častokrát slúžia na sledovanie používateľa a jeho zvykov, ktoré potom vývojári predávajú ďalej za reklamnými účelmi. S GlassWire sa nemusíte ničoho báť, lebo samotný neodosiela vôbec žiadne dáta.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

11.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+