MojAndroid

V súčasnosti asi nie je deň, kedy by sa nepísalo o chatbote ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Najnovšia informácia sa však netýka jeho schopnosti, ale kauzy okolo hlasu chatbota, ktorý je veľmi podobný hlasu Scarlett Johansson. Podľa portálu TheVerge sa kvôli tomu teraz populárna herečka rozhodla napísať list riaditeľovi OpenAI a spoločnosť už naň aj zareagovala.

Spoločnosť OpenAI chcela herečku minulý rok angažovať

Množstvo používateľov chatbota ChatGPT si už všimlo, že jeho nová hlasová voľba s označením Sky sa podoba hlasu herečky. Konkrétne je veľmi podobná hlasu AI z filmu Ona (Her) režiséra Spika Jonzeho z roku 2013, ktorý nadabovala práve Johanssonová. Pred pár dňami to v príspevku na sociálnej sieti X nepriamo priznal aj riaditeľ OpenAI Sam Altman.

Tweet Sama Altmana
Tweet Sama Altmana | Zdroj: X.com

Ten po prezentácii Sky zverejnil jednoslovný tweet, v ktorom napísal len slovo „her“, čo by mal byť podľa veľa fanúšikov odkaz na film Ona. Spoločnosť OpenAI to samozrejme okamžite dementovala, ale herečka Scarlett Johansson sa jej rozhodla napísať list. Prezradila tiež, že ju spoločnosť pred 9 mesiacmi oslovila, aby nahovorila hlas chatbota.

Otvorený list Scarlett Johansson
Prehlásenie Scarlett Johansson | Zdroj: X.com

Altman jej mal dokonca povedať, že jej hlas by mohol pomôcť produkt rozšíriť medzi používateľmi, pretože je pre nich upokojujúci. Herečka to však z osobných dôvod odmietla. V liste teraz oficiálne požiadala spoločnosť, aby jej hlas bez jej zvolenia v službe nepoužívala. Tá na to okamžite zareagovala prehlásením.

OpenAI pozastavuje hlasovú voľbu Sky

V ňom tvrdí, že hlas patrí inej dablérke vybranej zo stoviek uchádzačov, ktorej meno však vzhľadom k ochrane jej súkromia nechce prezradiť. Z rešpektu k herečke Johanssonovej sa však rozhodla hlasovú voľbu pozastaviť. Dá sa predpokladať, že v nej teraz dôjde k výmene hlasu za iný, ktorý nebude podobný hlasu známej celebrity.

Náš tip
Honor Magic V Flip sa objavil na prvých obrázkoch. Má dostať gigantickú batériu
21.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+