MojAndroid

Spoločnosť Prime Labs len včera informovala o novej verzii svojej aplikácie na testovanie výkonu smartfónov. Geekbench 6 bude obsahovať nové metódy a testy, ktoré budú prispôsobené na najnovšie zariadenia, píše portál GSMarena.

Geekbench už dlhé roky patrí k tým najpoužívanejším aplikáciám na meranie výkonnosti, a to nie len smartfónov. Od prvého spustenia aplikácie prebehlo už niekoľko rokov, a preto bývala častejšie postupom času aktualizovaná. Ani posledná aktualizácia už však nestačí. Moderné počítače a smartfóny nájdeme každým rokom výkonnejšie a rýchlejšie, a aj preto sa v spoločnosti rozhodli pre vylepšenie metód merania.

Zmeny budú zahŕňať najmä zväčšenie veľkosti fotografií, väčšiu galériu obrázkov na import do testu, a tiež väčšie a novšie typy súborov PDF. To znamená, že sa zväčší aj celková veľkosť aplikácie o niekoľko MB. Okrem vylepšenia starých meraní prichádzajú aj úplne nové testy. Medzi také patrí napríklad schopnosť rozmazať pozadie počas videohovorov, používanie filtrov pri tvorbe fotografií, či detekcia objektov za použitia AI.

Po novom bude Geekbench pri testovaní brať oveľa menší ohľad na testovanie hlavného jadra. Spoločnosť Primate Labs tvrdí, že pri reálnom použití získavajú jednotlivé časti energiu z rôznych zdrojov hardvéru. Výsledok viacjadrových procesorov tak bude presnejší, aj vďaka vzostupu strojového učenia a jeho zaradeniu do testu.

Záleží viac na spolupráci jednotlivých komponentov

Celkové výsledky funkcie jadier však budú závisieť od ich spolupráce a nie od kumulatívnych hodnôt jednotlivých jadier. Testy tak merajú skutočné zdieľanie pracovného zaťaženia pri vysokých požiadavkách na výkon zariadenia. Mnoho odborníkov vyčítalo Geekbenchu hlavne to, že nebral do úvahy veľkosť meraných jadier. To sa má novou aktualizáciou zmeniť.

Aplikácia rovnako dostane lepšie výpočty GPU so zahrnutými novými rámcami. Presnejšie bude aj porovnanie medzi platformami. Dostupná bude pre Android, Linux, Mac a Windows. Tak ako doteraz za použitie aplikácie na nekomerčné účely nebude potrebné platiť. Vyskúšať si ju na svojom smartfóne môžete tu:

Geekbench 6
Geekbench 6
Developer: Primate Labs Inc.
Price: Free
  • Geekbench 6 Screenshot
  • Geekbench 6 Screenshot
  • Geekbench 6 Screenshot
  • Geekbench 6 Screenshot
Náš tip
Najnovšie Galaxy Watch dostanú sledovanie menštruačného cyklu
15.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+