MojAndroid

V dnešnej dobe sa bez smart zariadení ani z domu nepohneme. Pokiaľ ideme športovať, nastavíme si na smart hodinkách tréning. Na prechádzke nám zas naše zariadenia počítajú urobené kroky a zároveň nám merajú aj náš tep. V prípade zistenej nehody niektoré smart hodinky dokonca vedia privolať pomoc. Najnovšie prichádza novinka, ktorá zaujme hlavne ženskú populáciu. Nové smart hodinky od Samsungu budú vedieť sledovať menštruačný cyklus na základe merania teploty. Informuje o tom portál XDA-developers.

Prelomová funkcia zatiaľ nie je oficiálne schválená

Nová funkcia sa neobjaví na všetkých Samsung zariadeniach, budeme ju mať možnosť využívať iba na Samsung Galaxy Watch 5, rovnako aj na Pro verzii. Nie je jasné, či sa v budúcnosti objaví aj na starších modeloch. Fungovať bude na algoritme aplikácie Natural Cycles. Pôjde o pokročilé sledovanie fáz cyklu napríklad podľa teploty. Dokonca by mala dokázať predpovedať, kedy sa žena nachádza vo fertilnom období.

aplikácia Natural Cycles
Aplikácia Natural Cycles | Zdroj: Natural Cycles

Nakoľko bude takýto systém efektívny, je zatiaľ nemožné predpovedať. Spomínaná aplikácia ale už na trhu beží niekoľko rokov a mnohí používatelia ju bežne používajú vo svojom živote. Funguje totiž na reálnom princípe, pri ktorom má žena v rôznych fázach cyklu rôznu teplotu. Zatiaľ funkcia nie je oficiálne schválená inštitúciou FDA, ktorá rozhodne o jej zavedení na trh. Samsung ale tvrdí, že už je v systéme právoplatne zaregistrovaná. V Samsung Health aplikácii by ste si ich mali nájsť už v druhom kvartáli roka 2023.

Dostupnosť novej funkcie

Zoznam krajín, kde bude nová aktualizácia dostupná: Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Taliansko, Kórea, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo a USA.

Pri porovnaní kvality a ceny Samsung smart hodinky jednoznačne patria medzi to najlepšie na trhu. Pokročilé funkcie a jednoduchosť používania už mnoho ľudí presvedčilo k ich kúpe. Ktorú značku smart hodiniek preferujete vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Náš tip
Hodinky od Facebooku sú opäť v kurze. Meta pracuje na novej verzii

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+