MojAndroid

Tohtoročné aktualizácie nielen Google aplikácií sa nesú v duchu podpory tmavého režimu (dark mode). Z Google aplikácií dostala okrem iných tmavý režim napríklad aplikácia YouTube a jeho podporu má mať dokonca aj chystaná verzia systému Android Q. Server AndroidCentral teraz informuje, že podporu tmavého režimu dostáva aj Google aplikácia Gallery Go. Tá bola predstavená len minulý mesiac a je určená pre smartfóny s odľahčeným systémom Android Go. Nainštalovať si ju však môžete zdarma z Google Play aj vy.

Tmavý režim by sa mal objaviť po aktualizácii aplikácie Gallery Go na verziu 1.0.2.262023587. Prináša úľavu očiam pri sledovaní displeja v nočných hodinách a taktiež šetrí batériu v smartfónoch s OLED displejmi. Paradoxom je, že Android Go smartfóny OLED displeje nevyužívajú, pretože patria k najlacnejším smartfónom na trhu.

Kvôli cene majú aj málo výkonné procesory a menšiu operačnú pamäť. Preto prišiel Google na trh s odľahčenou verziou Androidu nazvanou ako Android Go. Odľahčené sú aj Google aplikácie pre ňu určené. A Gallery Go je zjednodušenou verziou známej aplikácie Google Fotky v offline režime.

Verzia: 1.0.1.258899354 release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1.258899354 release
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google začína podporovať prihlasovanie snímačom odtlačkov prstov
21.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+