MojAndroid

Zdá sa, že rok 2019 bude pre spoločnosť Samsung úspešnejší než ten predošlý. Naznačujú to aspoň nové dáta analytickej spoločnosti Counterpoint Research, ktorá zverejnila predaje jej série vlajkových lodi Galaxy S10. Tá bola predstavená ešte koncom februára a na trh prišla začiatkom marca.

Behom troch mesiacov od apríla do júna sa z nej predalo 16 miliónov kusov. Predošlá generácia Samsung Galaxy S9 slávila minulý rok v rovnakom čase 14,3 miliónov predaných kusov. To je viac ako 12% medziročný nárast. Vzhľadom k mierne vyšším cenám novej generácie by to mohlo znamenať podstatne vyššie príjmy pre juhokórejského giganta. Counterpoint Research priniesol ešte jednú zaujímavú informáciu.

Najväčší = najobľúbenejší

Podľa jeho analýzy bol najúspešnejším modelom série ten najdrahší a najväčší Samsung Galaxy S10+. Jeho predaje tvorili až 42 % z celkových predajov. Potvrdzuje to, že pre používateľov je dôležitý čo najväčší displej a sú ochotní si kvôli nemu aj priplatiť.

Na 2. mieste sa umiestnil klasický Samsung Galaxy S10 s 32% podielom. Posledným je kompaktný a najlacnejší model Samsung Galaxy S10e s 22% podielom. Vyzerá to ale, že Counterpoint Research do štatistiky nezapočítal prémiový model Samsung Galaxy S10 5G s 5G modemom.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10: dátum predstavenia oficiálne potvrdený

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+