MojAndroid

Po predstavení minuloročných smartfónov Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra sa začalo hovoriť o tom, že táto slávna séria vlajkových lodí skončí. Údajne by ich mali nahradiť skladacie smartfóny Galaxy Fold s podporou pera S Pen. Podľa portálu SamMobile teraz juhokórejský výrobca Samsung tieto špekulácie oficiálne vyvrátil.

Smartfóny Galaxy Note nekončia, ale oneskoria sa

Počas 52. výročného stretnutia akcionárov spoločnosti Samsung sa ku špekuláciám vyjadril spoluzakladateľ divízie IT a mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung, DJ Koh. Spomenul, že pre spoločnosť môže byť tento rok ťažké uviesť sériu Galaxy Note 21 najmä kvôli veľkému nedostatku čipov.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Uviedol však, že spoločnosť určite plánuje uviesť na trh nový model Galaxy Note v roku 2022. DJ Koh tiež povedal, že časový harmonogram uvedenia na budúci rok sa môže líšiť od predchádzajúcich vydaní. To znamená, že namiesto tradičného predstavenia v auguste by sme sa mohli novej generácie dočkať už v prvej polovici roka.

Galaxy Note je pre nás dôležitá kategória produktov, ktorú si zákazníci za posledných 10 rokov na globálnom trhu obľúbili. Požívateľské prostredie pera S Pen je oblasťou, na ktorej mobilná divízia spoločnosti Samsung pracovalo tvrdšie ako ktokoľvek iný. Načasovanie uvedenia novej generácie môže byť iné, ale určite nesklameme používateľov Galaxy Note.

DJ Koh, spoluzakladateľ divízie IT a mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung

Samsung nechce, aby nová generácia Galaxy Note súperila s Galaxy S21 Ultra

Séria smartfónov Galaxy Note tak oficiálne nekončí, ale uvedenie jej novej generácie sa pravdepodobne presunie na budúci rok. Podľa vyjadrenia je jedným z dôvodov nedávno predstavený model Samsung Galaxy S21 Ultra. Ten je prvým smartfónom Samsung, ktorý nepatrí do série Galaxy Note a má podporu pera S Pen. Nová generácia Galaxy Note by tak mohla kanibalizovať na jeho predajoch.

Samsung Galaxy S21 Ultra pero S Pen
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Narozdiel od Samsungu Galaxy Note 20 Ultra nemá pero S Pen uložené v tele. Používateľ ho musí nosiť v originálnom puzdre, ktoré ešte viac zväčšuje rozmery už tak veľkého zariadenia. Navyše jeho pero nepodporuje funkcie pre vzdialené ovládanie smartfónu cez rozhranie Bluetooth. Samsung by mal v priebehu roka priniesť väčšie pero S Pen Pro, ktoré tento neduh napraví.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Náš tip
Google pripravuje revolučnú metódu inštalovania aplikácií cez Obchod Play

 

17.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+