MojAndroid

V posledných dňoch vo svete kolujú informácie o tom, že ďalšieho modelu radu Galaxy Note sa už nedočkáme. Podporu stylusu S Pen by vraj mali dostať prichádzajúce modely radu Galaxy S21,  minimálne najvybavenejší S21 Ultra a vynechané by nemali byť ani skladacie novinky, ktoré prídu na trh v roku 2021.

Keďže S Pen už nebude výlučne k dispozícii pre Note zariadenia, je celkom logické, že séria by mohla skončiť. Práve o tomto sa v súvislosti so Samsungom hovorí v poslednom čase dosť často. Niektorým používateľom je to jedno, iní (najmä majitelia Galaxy Note smartfónov) sú sklamaní.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Portál Sammobile teraz prišiel s informáciou, že séria Galaxy Note nekončí a nových modelov sa dočkáme aj v roku 2021. Pôvodné informácie by sa ale meniť nemali. Samsung Galaxy S21 s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne možnosť používať pero S Pen.

 

O pokračovaní série Galaxy Note vraj povedal jeden zo  zamestnancov Samsungu pod rúškom anonymity. Hovorí, že spoločnosť sa pripravuje na vydanie ďalšieho modelu série Galaxy Note v roku 2021.

Séria Samsung Galaxy Note s najväčšou pravdepodobnosťou končí

3.12.2020

Špekulácie týkajúce sa zrušenia modelového radu Galaxy Note z minulého mesiaca sa potvrdili. Samsung údajne naozaj končí s produkciou radu Galaxy Note, no má na to svoje pádne dôvody. Je teda veľmi pravdepodobné, že Samsung Galaxy Note 20 je posledným zariadením zo série Galaxy Note.

Samsung sa chce budúcom roku zamerať najmä na svoje skladacie smartfóny

Zánik série Galaxy Note znamená v roku 2020 niečo úplne iné, čo by znamenal pred štyrmi rokmi.  Teraz, keď sú zariadenia ako Galaxy S20 Ultra a rôzne iné smartfóny s veľkými obrazovkami bežné, dôvody výroby samostatnej série pomaly ale isto miznú. Podľa informácií na portáli androidcentral.com, sú pravdepodobne jedným z rozhodujúcich faktorov aj finančné problémy spoločnosti.

Môže za to fakt, že spoločnosť sa aj napriek vlajkovým lodiam svojej série pokúšala predať najmä tie lacnejšie smartfóny z radu Galaxy Note 20 a Note 10. Tak či tak sa zdá, že v prípade finančných problémov nestačila na záchranu obľúbenej série ani táto stratégia.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra vs Note 20 (2)

Zrušenie série Note má však aj svoje pozitíva. V prvom rade je jasné, že to spoločnosti ušetrí množstvo peňazí. Taktiež sa tu objavil priestor na precíznejšie zdokonalenie radu Galaxy S a predovšetkým možnosť venovať sa novým technológiám, ako napríklad skladacím smartfónom Galaxy Z Flip, Galaxy Z Fold 2 a ich nástupcom. Či chceme či nie, rad Galaxy Note už nie je miestom, kde by sme mohli vidieť víziu budúcnosti spoločnosti Samsung.

Sérii Samsung Galaxy Note je pravdepodobne koniec

13.11.2020

Tak tak, máme informácie o tom, že obľúbenej sérii Samsung Galaxy Note bude zrejme koniec. Nasvedčujú tomu najnovšie správy, ktoré spomínajú, že najvyšší model S21 Ultra dostane podporu pera S Pen.

Týkať sa to má však len najvyššieho modelu v sérii, pravdepodobne s názvom S21 Ultra. Tých, ktorí skôr fandili sérii S než Note táto správa zaručene poteší. Fanúšikovia rady Note však môžu byť sklamaní, objavili sa totiž dohady o tom, že táto séria má zaniknúť na úkor série S, spomína Sammobile. Stať sa tak má už na ďalší rok.

Koniec série Note? Pravdepodobne

Neočakávajte len ďalšiu náhradu za Note, S21 Ultra nebude oblejšia verzia Note-u. Taktiež to vyzerá, že S21 Ultra nebude mať miesto na uloženie pera S Pen do konštrukcie. Teda nebude mať jednu z charakteristických čŕt rady Note.

Samsung Galaxy S21
Pravdepodobný vzhľad Samsung Galaxy S21

Podpora S Pen pre S21 Ultra znamená to, že bude mať pod svojim 2K 120 Hz displejom špeciálnu vrstvu – digitizér, ktorá umožňuje podporu pera. Fakt, že bude mať najvyšší model rady S21 takúto rýchlu obnovovaciu frekvenciu, spolu s 1440p panelom, môže byť dôvod, prečo sa Samsung rozhodol umožniť podporu pera S Pen. Táto kombinácia totiž používateľom umožní zažiť ešte svižnejšiu prácu s perom.

Radu smartfónov Samsung Galaxy S21 očakávame začiatkom januára. Snáď sa do vtedy dozvieme viac informácií o podpore pera S Pen a ako to celé bude fungovať. Momentálne nevieme poskytnúť bližšie a konkrétnejšie informácie.

Náš tip
Google Fotky: Neobmedzenému úložisku zadarmo je koniec

17.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+