MojAndroid

Portál SamMobile prišiel s informáciou, že pre smartfóny série Samsung Galaxy Note 20 bola spustená distribúcia aktualizácie s novembrovou bezpečnostnou záplatou.

Aktualizácia bola spustená vo Veľkej Británii

Minuloročné vlajkové smartfóny Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra sú zatiaľ poslednými modelmi Samsungu, ktoré majú v svojom tele integrované pero S Pen. Ich nástupca tento rok nebol predstavený a je pravdepodobné, že sa tak nestane ani budúci rok. Výrobca tak musí udržiavať tieto jedinečné zariadenia, ktoré sú stále v predaji, aktualizované.

Samsung Galaxy Note 20
Smartfóny na obrázku: Samsung Galaxy Note 20 a Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia má číselné označenie N98xxXXS3DUJ6 a bola spustená vo Veľkej Británii. Odtiaľ by sa mala dostať postupne aj na ďalšie európske trhy. Novembrová bezpečnostná záplata, ktorá je ňou distribuovaná, opravuje tucet chýb a zraniteľnosti v systéme Android 11. Okrem toho by mala aktualizácia optimalizovať aj jeho stabilitu.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť na Slovensku mal oznámiť automaticky. Pokiaľ sa tak nestane, tak si ju môžete overiť aj v sekcii Nastavenia – > Aktualizácia softvéru – > Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou sa samozrejme ubezpečte, že máte batériu nabitú na aspoň 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia Samsungu. Xiaomi v minulých týždňoch aktualizovalo smartfóny Xiaomi Mi 10T Lite, Redmi 9 a Redmi Note 9. A tchajwanský výrobca Asus nedávno dokonca zverejnil plán aktualizácií svojich smartfónov na systém Android 12

Náš tip
Športové smart hodinky: Tieto modely by nemali ujsť vašej pozornosti
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+