MojAndroid
Redakcia 3.11.2021

Smart hodinky sú skvelým doplnkom, ktorý sa vďaka svojim možnostiam postupom času prebojoval do pozície všestranného pomocníka. Výrobcovia reagujú na záujem a každoročne do predaja uvádzajú nové kúsky. Dnešná ponuka je preto skutočne rozsiahla, no treba si uvedomiť, že nie všetky modely sú si tak celkom rovné. 

Ukazovanie času a správa notifikácií je úplný základ, kde prakticky niet čo pokaziť, no keď sa prehupneme do aspoň trochu komplexnejších funkcií tak sa prípadný rozdiel dokáže výrazne prejaviť. Jednak je to vec cenovej politiky, kedy je jasné, že model za pár desiatok eur nebude taký prepracovaný ako kúsok z opačného cenového spektra. 

Avšak, vstupuje do toho aj ďalšia dôležitá vec. To, že niektoré značky majú nastavený svoj základ, ktorý nechcú za žiadnu cenu podliezať. To, čo robia, robia dobre a dosiahnutie o niečo nižšej predajnej ceny im nestojí za ohrozenie svojich princípov a siahnutie po tvrdých kompromisoch. 

Niektoré značky sa jednoducho rozhodli, že budú reprezentovať niečo viac. Vyšší level. Aby sa zákazníci mohli na ich produkty spoľahnúť a vždy dostali to, čo očakávajú, a k tomu ešte aj niečo navyše. Typickým príkladom z oblasti nositeľnej elektroniky je značka Garmin. Tá si roky razí svoju vlastnú cestu a pre mnohých je priam synonymom kvalitných hodiniek pre náročných športovcov a nadšencov fitness. Treba povedať, že právom…

Ak to so športovaním a zdravým životným štýlom myslíte aspoň trochu vážne, tak určite viete akú dôležitú úlohu vie zohrávať sledovanie a vyhodnocovanie pohybových aktivít. Človek potrebuje vedieť, či sa hýbal dosť často a dosť aktívne, či sa mu kondícia zlepšuje alebo či naopak začína postupne degradovať. 

Na tento účel sú priam ako stvorené športové smart hodinky Garmin. Tie síce nemusia byť také štýlové ako niektoré konkurenčné modely, a niekedy môžu ponúkať menej funkcií, no v oblasti športu excelujú. Senzory s presným meraním, odolné a kvalitné vyhotovenie, ale hlavne maximálny zmysel pre detail pri pohybových aktivitách všetkého druhu. To sú veci, na ktorých pri športových hodinkách záleží, a práve tie Garmin zvláda na jednotku.

Aj pri ponuke značky Garmin sa však pozeráme na širšie spektrum produktov. Neexistuje tu jediný správny model, ktorý by sadol úplne každému. A to je dobre. Nia každý totiž potrebuje úplne najvyšší model, ktorý je vybavený profesionálnym GPS a mapami celej Európy. Niekto si len chce zabehať v blízkosti domu a mať k dispozícii presné údaje. A o tom to je. 

Ako vlastne vyzerá aktuálna ponuka značky Garmin? Po ktorých smart hodinkách sa oplatí siahnuť? Aby sme vám s výberom pomohli, pozreli sme sa na ponuku e-shopu Danimani.sk a vybrali niekoľko kvalitných modelov, ktoré sa skutočne oplatí kúpiť ak to so športovaním myslíte seriózne.

Rozumný základ: Garmin Forerunner 245 Slate Gray

Model Garmin Forerunner 245 ponúka všetko, čo potrebujete pre základný až pokročilý športový tréning. Či už ide o beh, plávanie, silový tréning či cyklistiku, tento model rozhodne nesklame. Podporuje individuálne tréningy Garmin Coach, umožňuje používanie externého pulzomeru a sleduje každodennú aktivitu, ako aj spánok. 

Hodinky sú vodotesné do hĺbky 50 metrov,  disponujú funkciu detekcie nehody a pýšia sa 7-dňovou výdržou. Smart hodinky Garmin Forerunner 245 sú viac než solídnym základom pre každého, kto sa rozhodne športovať trochu serióznejšie. Primárne sú určené pre bežcov, a práve na tento typ využitia sú priam ideálne.

Garmin Forerunner 245 Slate Gray | Foto: Garmin

Garmin Forerunner 245 Slate Gray nájdete v ponuke e-shopu Danimani za cenu 232 eur.

Špeciálne určenie: Garmin Approach S42 Gunmetal with Black Band

Smart hodinky špeciálne navrhnuté pre hráčov golfu, ktorí chcú svoju hru posunúť na vyššiu úroveň. Okrem toho, že sú jedinečným pomocníkom na prakticky ktoromkoľvek ihrisku predstavujú aj funkčný doplnok pre celodenné nosenie. Nielenže postupne zlepšíte svoju hru, no súčasne budete mať neustály prehľad o všetkom dôležitom, či už ide o e-maily alebo notifikácie. 

Taktiež vám pomôžu zostať v kondícii cez profily aktivít ako je beh, chôdza alebo jazda na bicykli. Sledovanie prejdených krokov, spálených kalórií či kvalitu spánku predstavujú len časť z funkcií týchto smart hodiniek pre golfistov. Nechýba im ani vodotesnosť do hĺbky 50 metrov s poteší aj 10-dňová výdrž batérie.

Garmin Approach S42 | Foto: Garmin

Garmin Approach S42 Gunmetal with Black Band nájdete v ponuke e-shopu Danimani za cenu 278 eur.

Pre náročnejších: Garmin fēnix6X Pro Black with Black Band

Pre tých náročnejších, ktorí hľadajú kvalitné športové hodinky pre každú príležitosť je tu model Fenix 6X Pro. Obľúbený rad Fenix  posúva opäť do nových sfér. Aj tieto hodinky sa rovnako hodia na náročné športovanie, ako aj do práce či do spoločnosti. Jednoducho sú všestranné a zvládajú to všetko. 

Špičkové základy rozširujú o množstvo pokročilých doplnkových funkcií. Od máp Európy s podporou GPS, cez Garmin Pay, vodoodolnosť do 100 metrov a ochranné sklo Gorilla Glass, až po 21 dňovú výdrž a 32 GB úložisko. Pridáva sa k tomu kvalitný displej a skvelý dizajn. Nová generácia Fenix je špičková po všetkých stránkach, a ak patríte medzi športovcov telom aj dušou, tak pre vás budú ideálnym pomocníkom. 

Garmin fēnix6X Pro Black with Black Band | Foto: Garmin

Garmin fēnix6X Pro Black with Black Band nájdete v ponuke e-shopu Danimani za cenu 555 eur.

Špeciálny TIP na kúpu: Garmin Forerunner 945 Black

Aj vďaka svojmu pomeru medzi predajnou cenou a ponúkanými funkciami patrí model Garmin Forerunner 945 aktuálne medzi to najlepšie, čo sa dá nájsť v ponuke Garminu. Hodinky sú ľahké, používajú sa veľmi jednoducho, zvládajú asi úplne všetko, čo by ste od nich očakávali a pridávajú k tomu aj niekoľko bonusov. 

Všetky športové aktivity merajú do najmenších detailov, podporujú platby Garmin Pay, prepracovaný optický senzor pre meranie úrovne okysličenia krvi, výpočet energetických zásob tela či detekcia pádu. K tomu sa pripája vodotesnosť do hĺbky 50 metrov,  skvelá výdrž batérie, zabudovaný prehrávač hudby, ako aj mapové podklady.

To je len časť toho, čo všetko zvláda tento fantastický model značky Garmin. Ak chcete to najlepšie za najlepšiu cenu, tak Garmin Forerunner 945 bude tou správnou voľbou.

Garmin Forerunner 945 | Foto: Garmin

Garmin Forerunner 945 Black nájdete v ponuke e-shopu Danimani za cenu 439 eur.

3.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+