MojAndroid

Displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou už nejakú dobu nie sú výsadou len vlajkových lodí. Platí to už aj pre smartfóny od Samsungu, ktoré s tohtoročným radom dostali aspoň 90 Hz displeje. Tým sa však nedá nastavovať frekvencia a riešenie prináša XDA s aplikáciou Galaxy Max Hz.

Vyššia obnovovacia frekvencia si vyberá svoju daň – nižšiu výdrž batérie. Tú výrobcovia dokážu optimalizovať pomocou adaptívnej obnovovacej frekvencie. Tá, už ako z názvu vyplýva, adaptuje obnovovaciu frekvenciu práve pozeranému obsahu. Skvelým príkladom sú videá, ktorým stačí 60, ale dokonca aj 30 Hz. Pri posúvaní obrazovky v zoznamoch alebo počas navigovania systémom je už oveľa príjemnejšie vidieť 90 alebo až 120 Hz frekvenciu.

Samsung Galaxy S21

Častokrát by si majitelia 120 Hz displejov želali nižšiu obnovovaciu frekvenciu, napr. 90 Hz. Tu prichádza na rad vývojár z XDA s prezývkou tribalfs a jeho aplikácia Galaxy Max Hz.

Čo dokáže Galaxy Max Hz?

  • Ovládajte maximálnu obnovovaciu frekvenciu a vynúťte skrytý režim 96 Hz (na podporovaných zariadeniach)
  • Pridajte si dlaždicu Rýchleho nastavenia na prepínanie medzi rôznymi obnovovacími frekvenciami
  • Vynechajte adaptívnu obnovovaciu frekvenciu a uzamknite obnovovaciu frekvenciu na maximum alebo na inú hodnotu podporovanú vaším zariadením
  • Sledujte obnovovaciu frekvenciu displeja v reálnom čase pomocou monitora obnovovacej frekvencie
  • Pomocou dlaždice rýchleho nastavenia môžete rýchlo prepínať medzi rôznymi rozlíšeniami displeja
  • Aktivujte experimentálny režim adaptívnej obnovovacej frekvencie na zariadeniach, ktoré natívne nepodporujú technológiu „Adaptive Motion Smoothness“ spoločnosti Samsung (napr. Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy A52, Galaxy A72 atď.)
  • Nastavte minimálnu hodnotu obnovovacej frekvencie pre adaptívny režim na 60 Hz alebo menej
  • Vynúťte najnižšiu obnovovaciu frekvenciu, keď je obrazovka vypnutá (prepíše predvolené správanie spoločnosti Samsung, ktoré uzamknú obrazovku na maximálnu obnovovaciu frekvenciu, keď sa obrazovka vypne)
Galaxy Max Hz aplikácia
Aplikácia Galaxy Max Hz | Zdroj: XDA.com

Galaxy Max Hz bola zatiaľ úspešne testovaná na funkčnosť na zariadeniach Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S20, Galaxy S21 a Galaxy Z Fold 2. Mala by však fungovať na všetkých telefónoch Samsung, ktoré ponúkajú displej s vysokou obnovovacou frekvenciou, vrátane nových Galaxy A52, Galaxy A72 a Galaxy A32. Najlepšie na tom je, že aplikácia nepotrebuje prístup root.

Vyžaduje však jednorazové nastavenie ADB. Aplikáciu je možné stiahnuť zadarmo s možnosťou odstránenia reklám a odomknutia ďalších funkcií za jednorazový poplatok.

30.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+