MojAndroid

Služba Fotky Google ponúka celý rad zaujímavých výhod. V prvom rade je to možnosť využitia neobmedzeného cloudového priestoru, vďaka ktorému si sem môžete ukladať všetky svoje fotografie a budete ich mať vždy poruke. Služba ale obsahuje j funkciu inteligentného vyhľadávania fotografií, ktorá používa algoritmy vyhľadávania priamo z vyhľadávača Google a pomôže vám nájsť fotografie podľa vyhľadávacích hesiel. V rámci prvoaprílového žartu teraz ale Google pripravil novinku – vyhľadávanie pomocou emoji.

Aj napriek tomu, že zrejme ide iba o neškodný žart, novinka skutočne funguje. Ak napríklad do vyhľadávania zadáte emoji psa, aplikácia vám nájde všetky fotografie so psom. Takto môžete postupovať aj s ďalšími emoji, pričom ak kliknite na ikonku vyhľadávania v mobilnej aplikácii, zobrazia sa vám často používané hľadania a automaticky tu uvidíte aj niekoľko emoji, ktoré môžete hneď vyskúšať.

Fotky Google Emoji 1 Fotky Google Emoji 2 Fotky Google Emoji 3

Pre správne fungovanie služby zrejme nie je potrebná žiadna dodatočná aktualizácia aplikácie a funkcia bola zrejme spustená na diaľku, pričom kód potrebný pre jej fungovanie bol zahrnutý v niektorej z posledných aktualizácií. Ak by sa vám ale funkcia ešte nezobrazovala, uistite sa, že máte nainštalovanú poslednú dostupnú verziu aplikácie a ak nepomôže ani to, budete musieť zrejme iba chvíľu počkať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Photos (YouTube) via Android Central

1.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+