MojAndroid

Fitbit Charge 5 je jedným z mála smart náramkov s GPS snímačom a meraním EKG. Nová generácia Fitbit Charge 6 už plne patrí do divízie nositeľných zariadení spoločnosti Google. Preto neprekvapí, že prináša hlbšiu integráciu s aplikáciami od Googlu, ako sú YouTube Music, Google Pay a Google Mapy. Podľa portálu Gizmodo je tak Google účet nevyhnutnosťou pre jeho používanie.

Na pohľad sa náramok nezmenil

Fitbit Charge 6 má opäť na prednej strane 1,04-palcový farebný AMOLED displej s funkciou Always-On displej( AOD). Telo náramku je kombináciou hliníkovej, sklenenej a živicovej konštrukcie s haptickým bočným tlačidlom pre jednoduchšie ovládanie. Poteší vodotesnosť certifikácie 5 ATM, takže je náramok vhodný aj pre povrchové plávanie.

Fitbit Charge 6
Fitbi Charge 6 | Zdroj: fitbit.com

Silnou stránkou novinky je sledovanie srdcovej frekvencie vďaka vylepšenému optickému senzoru s novými elektrickými senzormi a algoritmami strojového učenia vyvinutými spoločnosťou Google. Fitbit Charge 6 by mal ponúknuť o 60 % presnejšie  výsledky merania srdcového tepu ako jeho predchodca.

S FItbit Charge 6 budete platiť aj navigovať

Fitbit Charge 6 tiež sleduje okysličenie krvi (SpO2) a meria EKG pre odhalenie fibrilácie srdca. Môžete tiež sledovať svoj spánok, stres, teplotu pokožky a frekvenciu dýchania. Pre športovcov ponúka viac ako 40 cvičebných režimov  a záznam trasy so satelitným systémami GPS a GLONASS, ktoré poslúžia aj pre navigáciu v Google Mapách.

Google tiež pridal podporu pre ovládacie prvky služby YouTube Music. NFC čip zase umožní platby s Google Peňaženkou (Google Pay). Výdrž batérie na jedno nabitie je výrobcom odhadovaná na 7 dní pri bežnom používaní. Fitbit Charge 6 sa v oficiálnom obchode dodáva v obsidiánovej (čierna), koralovej a porcelánovej farbe za cenu 160 eur.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2023: rekordný počet hlasujúcich vybralo najlepšie poisťovne na Slovensku
30.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+