MojAndroid

V nedeľu, 24.10., pribudla na sociálnej sieti Facebook ďalšia falošná stránka, ktorá sa s názvom kaufland.slovenska.republika vydáva za značku obchodného reťazca Kaufland. V príspevku je zúčastneným sľúbených viacero odmien.

Nenechajte sa nachytať podvodníkmi

Na fotografii profilu si okamžite môžete všimnúť, že niečo nie je v poriadku. Ukradnutá fotografia, na ktorej je nemecký nápis aj s mužom v kráľovskom plášti a s korunou na hlave už naznačuje nepravosť tejto súťaže. Mnohí sa však nechali nachytať a príspevok má viac ako 500 komentárov, ktoré stále pribúdajú.

Ľudia sa dokonca označujú, príspevok si medzi sebou zdieľajú a túto falošnú správu preposielajú aj svojim priateľom na Facebooku. V popise sú hlavným lákadlom poukážky na riad Delimano Stone Legend. Ich hodnota sa pohybuje od od 300 € až do 1 000 €. Do súťaže sa “zapojíte” napísaním jedného náhodného čísla z piatich políčok na obrázku.

Kaufland faošná súťaž Delimano
Zdroj: Facebook

Prvý komentár od autora profilu navádza ľudí, aby sa v prvom kroku zaregistrovali na jeho falošnej stránke. Po otvorení linku si ihneď môžete všimnúť vytvorený odkaz na stránku, ktorý s oficiálnou stránkou Kauflandu nemá nič spoločné. Pofidérne blikajúce ikonky s nápisom “REGISTER NOW” vás presmerujú na cudzie reklamy, ktoré sa snažia z používateľov získať osobné údaje, poprípade čísla bankových účtov. Ako druhý krok vám autor radí počkať 5 minút na odoslanie “darčeka”. Po registrácií vám sľubuje 100% šancu na výhru. Takéto falošné súťaže nedávajú zmysel a vždy si radšej overte ich pravosť na oficiálnej stránke Kauflandu pred tým, ako na takýto podvod naletíte.

Náš tip
Dobre. Ako používatelia Facebooku jedným slovom zatočili s dezinformáciami
26.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+