MojAndroid

Takmer každý sa aspoň raz stretol alebo na vlastnej koži zažil podvod na Facebooku. Facebook sa snaží znížiť množstvo podvodov a falošných profilov na jeho sociálnej sieti a snaží sa skúmať správanie podvodníkov. Za týmto účelom pracuje na novej platforme, neprístupnej bežným používateľom. Ide so sociálnu sieť s botmi, ktorú nazval WES” (Web Enabled Simulation) a simuluje správanie reálnych používateľov.

Každý bot má svoju úlohu

Ako bolo vyššie spomenuté, boti simulujú správanie reálnych používateľov, to znamená aj podvodníkov. Napríklad bot, určený na podvod je naprogramovaný tak, aby konfrontoval botov, ktorí majú za úlohu správať sa ako reálne obete podvodu na Facebooku. Ďalší boti sa môžu pokúšať narušiť súkromie obete, prípadne môžu nachádzať obsah, ktorý porušuje pravidlá používanie sociálnej siete.

facebook data

Títo boti si Facebook neprezerajú a ani neklikajú na príspevky. Vykonávajú len základné činnosti, ako je napríklad posielanie žiadostí o priateľstvo, alebo spúšťanie rôznych iných druhov procesov, ktoré by vykonával bežný používateľ.

Niektorí boti môžu byť naprogramovaní tak, že dokážu kradnúť informácie z účtov iných botov a zdieľať ich na internete. Na základe hlásenia, ktoré po tomto úkone programátori dostanú, získa Facebook novú bezpečnostnú aktualizáciu. Každý jeden vydarený pokus bota o získanie informácií z účtu znamená potenciálnu hrozbu aj v reálnom svete.

Boti majú prístup aj na skutočný Facebook

Na základe informácií na portáli theverge.com, dokážu niektorí z botov pristupovať aj na skutočný Facebook s reálnymi používateľmi. Boti síce prístup na Facebook majú, no nejedná sa o plnohodnotný prístup. Títo boti dokážu Facebook iba čítať a to do takej miery, aby neporušovali pravidlá ochrany osobných údajov. Tento typ botov musí byť taktiež dostatočne izolovaný od skutočných používateľov, aby sa predišlo nepredvídaným interakciám medzi botmi a skutočnými používateľmi.

Sekcia Nákupný poradca

Obzeráte sa po novom smartfóne? Vybrali sme tie najlepšie smartfóny za cenu do 300 eur. Ak by ste potrebovali k novému smartfónu aj smart hodinky, neprehliadnite článok Vyberáme najlepšie smart hodinky s cenou do 200€. V našej sekcii Nákupný poradca jednoznačne nájdete to, čo hľadáte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Facebook: informačné centrum o COViD-19 aj pre Slovensko

16.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+