MojAndroid

Google a Facebook vyčlenili obrovskú sumu (takmer jednu miliardu dolárov) pre firmy, aby ich podporili vo svojom biznise. Facebook bol špecifický a zameral sa na novinárov. Google peniaze prerozdelí štátnym organizáciám, malým podnikom, výskumníkom, neziskovkám, finančným inštitúciám a výrobcom rúšok.

Facebook podporuje prácu novinárov

Keďže je novinárčina v čase koronavírusu ešte dôležitejšou ako inokedy, Facebook sa rozhodol venovať 100 miliónov dolárov novinárom. Priamo poputuje 25 miliónov dolárov a ostatných 75 miliónov dostanú v podobe kreditu pre reklamy, píše Verge.

Facebook sa tak rozhodol po tom, čo Reuters zverejnil analýzu, ktorá hovorí o poklese peňazí investovaných do reklamy. Takto prídu novinári o zdroj príjmu v čase, kedy ho najviac potrebujú, aby mohli včas a správne informovať o pandémii.

Peniaze budú prerozdelené medzi celosvetové novinárske inštitúcie, ale aj medzi lokálnych žurnalistov, napr. v USA a Kanade. To všetko vďaka programu Facebook Journalism Project, ktorý sa zameriava na podporu a pomoc novinárom.

Google podporuje firmy, ktoré splnia jednu podmienku

Stačí, aby firma mala aktívny účet počas minulého roka. Pre takéto účty si Google vyhradil 340 miliónov dolárov, informuje TechCrunch. Kredity na reklamu budú platné do konca tohto roka. Google takto koná v čase, kedy inzerenti rušia svoje reklamy a znižujú svoje náklady na reklamu.

Rozhodol sa taktiež pomôcť vládnym inštitúciám, ktorých má byť viac než 100. Patrí medzi ne aj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia). Tým daruje 250 miliónov dolárov v kredite na reklamy, aby mohli svojich občanov včas a dôkladne informovať.

Pre vedcov a výskumníkov má Google pripravených 20 miliónov dolárov v podobe kreditu pre svoju službu Google Cloud. Tá im poskytne virtuálne počítače s obrovským výkonom, aby mohli simulovať svoje výskumy v boji proti COVID-19.

Pre neziskovky, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi, má Google pripravených 200 miliónov dolárov. Sem patria aj finančné inštitúcie, ktoré môžu poskytovať pôžičky malým podnikom na zmiernenie dopadu krízy.

Google taktiež bude finančne nápomocný firmám, ktoré vyrábajú rúška a ochranné pomôcky. Taktiež im pomôže škálovať ich biznis, aby mohli expandovať a vyrábať viac.

Náš tip
Čo robiť doma počas koronavírusu? Takto to máme v redakcii

31.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+