MojAndroid

Všimli ste si v posledných dňoch na Facebooku správu, kde Facebook hovorí, kde nájdete informácie o COViD-19? Táto správa, nazývaná aj informačné centrum má pomôcť sprostredkovávať informácie pre Slovákov.

Novinky z Ministerstva zdravotníctva SR

Informácie preberá zo stránky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky a uvádza v ňom štatistiky o testovaní. Taktiež pridáva zopár preventívných rád, ktoré nám majú pomôcť chrániť pred koronavírusom seba i ostatných. Nájdete tam pár rád aj od Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o tom ako tráviť čas doma a podobne. Je tam pár rád aj o tom, čomu sa môžete venovať, aby ste nemysleli len na negatívne správy zo sveta.

Novinky na každý deň

Informačné centrum vám tiež umožní odoberať novinky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, aby ste boli informovaní o zmenách každý deň. Taktiež sa tam nachádzajú správy od Európskeho centra pre kontolu a prevenciu chorôb (ECDC), ktoré informuje o pandémii v Európe.

Odporúčania a odborná pomoc

Dôležitá rada, ktorá sa odtiaľ hodí nám všetkým: Nesledovať informácie o pandémii každodenne, nakoľko to vplýva negatívne na našu psychiku.

Ak sa cítite osamotený alebo v úzkostiach Facebook ponúka aj dve možnosti: Komunikovať s priateľom alebo Vyhľadať odbornú pomoc. Negatívne stavy môžu byť ešte horšie v tomto čase, takže je dôležité dostať sa do pohody. Môžete to urobiť prechádzkou v prírode, cvičením, čítaním kníh a článkov alebo inými činnosťami, ktoré zamestnajú váš mozog.

TIP redakcie – nákupný poradca

Viete, že máme na webe novú kategóriu Nákupný poradca? Nájdete v nej odporúčania na najlepšie Androidové TV boxy, či výber bluetooth slúchadiel do 100 i 200€.

 

14.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+