MojAndroid

Spoločnosť Meta, predtým známa pod menom Facebook, vo štvrtok oznámila rozšírenie svojho bezpečnostného programu Facebook Protect. Odteraz sa doňho budú môcť prihlásiť aj zástancovia ľudských práv, aktivisti, novinári a vládni úradníci, ktorým hrozí väčšie riziko napadnutia kybernetickými útočníkmi. Novinku priniesol portál The Hacker News.

Súčasťou programu Facebook Protect je už viac ako 1,5 milióna používateľov

Nathaniel Gleicher, vedúci bezpečnostnej politiky v spoločnosti Meta, tvrdí, že práca týchto ľudí je nevyhnutná pre fungovanie demokratickej spoločnosti. Práve oni nútia vlády a organizácie prevziať zodpovednosť a bránia práva ľudí po celom svete, čo bohužiaľ znamená, že sa jednoducho môžu stať terčom cielených kybernetických útokov. Preto sa spoločnosť rozhodla poskytnúť im lepšiu ochranu.

Facebook Protect
Zdroj: TheHackerNews.com

A tak vznikol program Facebook Protect, ktorý sa postupne dostáva do celého sveta. Umožňuje vybraným používateľom lepšie zabezpečiť svoj účet, napríklad možnosťou zapnúť dvojfaktorovú autentifikáciu. Spoločnosť taktiež týchto používateľov upozorní na potencionálne útoky alebo im odporučí zmenu hesla v prípade, že ich súčasné heslo môže byť ľahko prelomiteľné.

Tí, ktorí majú nárok sa do programu zapojiť, budú upozornení prostredníctvom výzvy na Facebooku. Zatiaľ sa do programu zapojilo viac ako 1,5 milióna účtov, pričom takmer 950 tisíc z nich zaplo dvojfaktorovú autentifikáciu.

Ľahko zraniteľné účty chráni aj Apple a Google

Tento krok prichádza niekoľko týždňov po tom, čo Apple prezradil svetu svoje plány odosielať používateľom upozornenia v prípade, že sa mohli stať terčom útoku. Varovaní budú prostredníctvom e-mailu, iMessage správy a po prihlásení na portáli Apple ID sa v hornej časti stránky zobrazí výrazný banner s nápisom „Upozornenie na hrozbu“.

Podobný program ako práve rozbieha Meta má aj spoločnosť Google. Jeho cieľom je chrániť účty vybraných používateľov pred krádežou účtu. Taktiež súbory, ktoré stiahnu prostredníctvom prehliadača Chrome alebo služby Gmail, budú dôkladne skontrolované na prítomnosť škodlivého softvéru.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Náš tip
Meta plánuje obmedziť pre inzerentov cielenie reklamy

3.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+